Akçaabat Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Tuncay Demirci, Akçaabat Trabzon’un Akçaabat ilçesi Akçakale bölgesinde sahil kıyılarının peşkeş çekilmeye devam ettiğini söyleyerek “Bu yağmaya talana, başta Akçaabat ve Trabzon Büyükşehir Belediye başkanları olmak üzere diğer kamu kurumları da sessizliğini koruyor.” dedi.

“KIYILARIMIZ BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLMEYE DEVAM EDİYOR”

Akçaabat kıyılarının peşkeş çekildiğini ileri süren Demirci, “Akçaabat Mersin mahallesindeki otel inşaatında olduğu gibi kıyılarımız yağmalanmaya, birilerine peşkeş çekilmeye devam ediyor. Mersin’deki otelden sonra Akçakale Mahallesi'ndeki plajın kumsalına sundurma yapılarak para karşılığı vatandaşlara satılması, yine Akçakale Mahallesi'ndeki otelin kumsalı ecr’i misil ödeyerek kullanması, Zeytinlik-Salacık sınırındaki kumsalda kahvaltı verilebilecek şekilde ruhsatsız işletme yapılması, yine Salacık Mahallesi'nde bir parselde “karayolu asfaltından deniz dalgasının değeceği şekilde yapılan duvara kadar olan kısımda restaurant kafe yapılması, Darıca Mahallesi'nde yine kumsalda yapılan yapı ile ruhsatsız işletme işletilmesi ve bitecek yerde de sahilin özel şahıslar tarafından kullanıldığı görülmektedir.

“KAMU KURUMLARI SESSİZLİĞİNİ KORUYOR”

Gerek basına daha önce belirttiğimiz gibi, gerekse meclis toplantıları başta olmak üzere çeşitli platformlarda dile getirdiğimiz bu yağma talana başta Akçaabat ve Trabzon Büyükşehir Belediye başkanları olmak üzere diğer kamu kurumları sessizliğini koruyor.

Akçaabat'ta pandemi sonrası festival şenliği başlayacak Akçaabat'ta pandemi sonrası festival şenliği başlayacak

“SEÇİLMİŞLERİN GÖREVİ KAMUNUN MENFAATLERİNİ KORUMAKTIR”

Gerek atanarak gerekse seçilerek üzerine atılı görevleri yürütenlerin önceliği kamunun menfaatlerini korumaktır. Kamunun ortak kullanımına açık olması gereken bu alanların korunmasında duyarsız kalınmasının sebebi fiilleri işleyen kişilerin korunması mıdır? Ne amaçla koruma gereği duyuyorsunuz? Mensubu olduğunuz parti ile gerek kendilerinin gerekse yakınlarının bir bağları mevcut mudur?” ifadelerine yer verdi.

Rabia MOLLAOĞLU