CHP’li Dayı, Boztepe viyadüklerinin kamufle edilmesini değerlendirdi

Ortahisar Belediye Meclisi CHP Üyesi Ömer Dayı, Boztepe viyadüklerindeki kötü görüntünün kamufle edilmesiyle ilgili değerlendirmede bulundu. Zamanında karşı çıktıkları viyadüklerin şuan kamufle edilmeye çalışılmasıyla ilgili konuşan Dayı, “Şimdilerde de bu kötü görüntüyü gizlemek, kamufle etmek için fotoğrafta gördüğüz horon figürüyle kapatmaya çalışıyorlar. Aslında kamufle edilerek kapanması gereken sizlerin deha zihniyetinizdir” dedi.

VATANDAŞIN PARALARI ÇAR ÇUR EDİLİYOR

Zamanında AK Partililerin isteğiyle yapılan Reşadiye Kavşağındaki viyadüğün yıkılmasının istendiğini söyleyen Dayı, “AKP'nin yöneticileri viyadük sever oldular;  2 dönem önce Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu döneminde benim de meclis üyesi olduğum zaman, Reşadiye kavşağına yapılması için meclis toplantısında defalarca tartıştığımız, karşı çıktığımız, ret vermemize rağmen yaptıkları Viyadükü (Ucubeyi) yıkalım diyorlar.  Dün bizlere hizmetin önünü kesiyorsunuz, karşı çıkıyorsunuz, her şeye muhalefet ediyorsunuz diye ahkam kesenler, şimdilerde sus pus oldular.  Vatandaşın paralarını nasılda çar çur ediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Uzungöl’de yüzde 90 doluluk oranına ulaşıldı Uzungöl’de yüzde 90 doluluk oranına ulaşıldı

REŞADİYE’DE YAPILAN YANLIŞTAN DERS ALINMADI

 Dayı, aynı yanlışların tekrarlandığını söyleyerek, “Yaptığınız bu yanlıştan ders almamışsınız ki Trabzon'umuzun göz bebeği, oksijen deposu, Boztepe'mizin bağrına hançeri sapladınız.  Kanuni Bulvar yolunun güzergahı başlangıçta buradan geçmezken, proje de yaptıkları değişiklikle buradan geçmesini sağladılar.  Reşadiye kavşağına yaptıkları ucubeye karşı verdiğimiz mücadeleyi burası için de vermemize rağmen Boztepe'mizin kalbine hançeri soktular. Şimdilerde de bu kötü görüntüyü gizlemek, kamufle etmek için fotoğrafta gördüğüz horon figürüyle kapatmaya çalışıyorlar. Aslında kamufle edilerek kapanması gereken sizlerin deha zihniyetinizdir” dedi.