Ortahisar Belediye Meclisinin Ekim ayı ilk oturumu yoğun bir gündemle Başkan Ahmet Metin Genç'in yönetiminde başladı. Mecliste 2023 yılı gelir tarifesi, 2023 yılı performans raporu ile ilgili müzakere, 2023-2025 yılı tahmini bütçe ile ilgili müzakere gibi önemli gündem maddeleri yer aldı. CHP Meclis Üyesi Ömer Dayı otobüs ve altyapı konularında eleştirilerde bulundu.

Beşirli Çınaraltı Camisinin etrafı neden bakımsız ve sahipsiz? Beşirli Çınaraltı Camisinin etrafı neden bakımsız ve sahipsiz?

OTOBÜS VE  ALTYAPI ÇİLESİNİ ANLATTI


CHP'li Meclis Üyesi Ömer Dayı, "Otobüs konusu çok ciddi bir yara. Büyükşehir olmadan önce sıkıntıların daha asgari olduğunu söylüyorlar. Aygören vadisi çok büyük sıkıntı yaşadığını söylüyor. Bunu vatandaş muhtarlar söylüyor. Gözalan Mahallesi'ne hiç otobüs gitmiyor. Karlık Geçit Sayvan gibi birçok mahalle mağdur. Rize Belediyesi buraya ulaşım sağlıyor. Neden bizim böyle bir uygulamamız yok? Altyapıya değinmeden geçeceğim. Yalıncak tarafına geçtim. Son birkaç yıldsn beri orada yoğunlaşma var. TİSKİ bir çalışma yapmış. Karayolları ile ihtilafa düşmüş. Anayolun sağ tarafı dükkanların önü perişan. Bu mağduriyet keyif mi veriyor? TİSKİ'DE teknik personel mi yok. Adama ihale verilmiş. Adam istediği gibi kırıyor döküyor yapıyor yapmıyor. Ben bir anlam veremiyorum. Çalıştırdığı adamı kontrolsüz bırakamazsın. Maz inşaata bu işi verdik ama Beşirli'de her gün sıkıntı yaşıyoruz. Yeter artık diyoruz. Ben bu konuda çok rahatsızız. Bu konu bence çok önemli bir konu. Niye bu işler takip edilmiyor, denetlenmiyor? Açıklama istiyorum." 
Konunun toparlanmasını isteyen Başkan Genç "Ben ipe un sermiyorum.  Saygıyla karşılıyorum. Merakınız anladım. Farklı Meramınız varsa dile getirelim." dedi. CHP'li Dayı, "Bunaldık yorulduk. Ben sizi anlıyorum ama siz de beni anlayın. Bu Ortahisar'ın sorunu ben buna nasıl duyarsız kalayım. Yolun ortasına haftiyat dökülür mü? Basın haber yaptıktan sonra kaldırıldı. Bunlar dünya görmemiş mi?" serzenişte bulundu.