CHP’li Meclis Üyesi Dayı, Ortahisar Belediye Meclisinde isyan ederek," Meclis üyesi olmaktan da bunları görmekten de zül duyuyorum." dedi

Gözden kaçırmayın

Trabzon'da şüpheli çanta ihbarı Trabzon'da şüpheli çanta ihbarı

CHP’li Meclis Üyesi Ömer Dayı, Ortahisar Belediye Meclisinde isyan etti. Yapılan kaldırım çalışmalarının birçok bölgede kısa sürede kırılması veya deforme olması nedeniyle tepki göstererek “Meclis üyesi olmaktan da bunları görmekten de zül duyuyorum.” dedi.


Kaldırım yenileme çalışmalarının daha 2 ay olmuşken kırıldığını belirten Dayı, “Benim oturduğum Beşirli Mahallesinin sahil kesimi.. Daha 2 ay oldu. Vatandaşın parasıyla yapılan şu görüntüler içler acısı. Buradan sesleniyorum. Bu kadar plansız, altyapıda olduğu gibi (daha önce sıkça dile getirdim) kontrolsüz, takipsiz, denetimsiz işler yapıyoruz. Taşlar hep kırılmış. Baktığınız zaman farklı farklı bölgelerde aynı sorunlar. Daha 2 ay olmadı. Yazık, günah. Vatandaşın paralarıyla yapıldı. Hassasiyet göstermeyeceksek ben zül duyarım. Meclis üyesi olmaktan da bunları görmekten de zül duyuyorum. Meydan’a gittim. Şehrimizin merkezi.. Aynı görüntüler orada. Taksim Karakolu’nun aşağısında. Daha dün yapılmış ve çökmüş. Sayın Büyükşehir yetkililerimiz, Sayın Belediye Başkanımız bunları görmüyor mu? Tabiri caizse gına geldi. Geçen sosyal medyada bir paylaşım yaptım. Bir gün sonra basın bunları haber yaptıktan sonra yama yapılmış. Bunların bu şekilde basınla beraber düzeltilmesi gerekir. Bir çukuru yama yapmak bu kadar mı zor? Bu konuda son derece rahatsızım.” diye konuştu.