Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu’dan yıkılan MİT binası için tavsiye

İtalyanlar yatırımlar için Trabzon'a geldi İtalyanlar yatırımlar için Trabzon'a geldi

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis üyesi Cüneyt Zorlu, yıkılan eski MİT binasının yerine otopark yapılması gerektiğini dile getirdi. Konu için Büyükşehir ve Ortahisar belediye başkanlarına seslenen Zorlu, “Bu alanda 3-5 katlı bir kapalı otopark yapılması bunun için emniyet ile uygun bir arsa takasının acilen yapılmasıdır. Bu takas için verilebilecek alan eski otogar arazisinin bu alana denk gelen kısmı olabilir. Gerekeni yapma konusunda önce büyükşehir sonra Ortahisar belediyesi başkanlarını göreve çağırıyorum.” ifadelerini kullandı. Zorlu’nun açıklaması şu şekilde:

“OTOPARK YAPILMASI ÖNEMLİ BİR HİZMET OLACAKTIR”

Meydan bölgesi Kalepark mevkisinde yıkılan MİT binasını bilmeyen yok gibidir. Aşağıda önceki ve şimdiki planları görüyorsunuz. Ortahisar imar komisyonunda 1/1000 plan önümüze geldiğinde haberdar olduğum bu konuyu kamuoyu oluşturmak adına sizlerle paylaşmak istiyorum.  Bu parsel 1508 m2 önce plana genel otopark diye işlendi .Daha sonra Emniyet Müdürlüğü itiraz edince otopark kaldırıldı ve resmi kurum olarak düzenlendi.  Emniyet müdürlüğünün itiraz nedeni aynı büyüklükte başka bir arazi ile trampa edilmesini istemesidir. Haklı bir istek. Fakat bu istek Büyükşehir ve Ortahisar belediyeleri tarafından kabul görmeyince iş çözümsüz kalarak resmi kurum olarak plana işlendi.  Bu alan Büyükşehirin yeni yaptığı ve hizmete açtığı tünel önünden meydana çıkan yolun hemen üzerinde yaklaşık tünelden 150 mt yürüyerek ve araçla gidilebilecek mesafede. Buradan çıkış ise Kalepark, Horon Otel önünden Gazipaşa’ya oradan da sahil şeklinde olacak. Meydan trafiğine yük getirmeden merkeze böyle bir ulaşım ve otopark yeri, yapılması çok önemli bir hizmet olacaktır.

“BURADA KARAKOL YAPILMASI KİMSEYE FAYDA SAĞLAMAZ”

Önerimiz bu alanda 3-5 katlı bir kapalı otopark yapılması bunun için emniyet ile uygun bir arsa takasının acilen yapılmasıdır. Bu takas için verilebilecek alan eski otogar arazisinin bu alana denk gelen kısmı olabilir. Basının ,STK’ların ve bizlerin bu konuda kamuoyu oluşturmamız çok önemlidir. Bu arazide karakol yapılmasının kimseye faydası olmaz. Gerekeni yapma konusunda önce büyükşehir sonra Ortahisar belediyesi başkanlarını göreve çağırıyorum.