CHP’li Zorlu, Boztepe’deki viyadüklerin için hazırlanan projeyi eleştirdi.

Trabzon’da Boztepe’nin bağrına saplanan ucubelerin horon figürü ile kamufle etme projesi de beğeni toplamadı. CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “Trabzon'umuza ve insanına yazık ediyorsunuz” dedi

Trabzon’da STK’ların, siyasetçilerin ve kanaat önderlerinin tüm karşı çıkışlarına rağmen Boztepe’nin bağrına saplanan hançerlerin kamufle edilmesi yeniden gündeme geldi. Kanuni Bulvarı kapsamında yapılan ve yoğun tepki toplayan viyadükler için, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı silueti güzelleştireceklerine dair açıklamalarda bulunmuştu. Viyadükler için yapılacak olan çalışma merakla beklenirken, ortaya çıkan horon oynayan insan figürü de eleştirilerin hedefi oldu.

YANLIŞI KAMUFLE EDEREK KAPATMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ

CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, “Trabzon'umuzun gözbebeği Boztepe'ye hançeri sapladınız, yaptığınız yanlışı kamufle ederek kapatmaya çalışıyorsunuz. Aynısını Reşadiye kavşağına yaptığınız viyadüğün yanlış olduğunu söylememize rağmen yaptınız. Şimdi yıkalım diyorsunuz. Nasıl olsa harcanan paralar sizlerin cebinden çıkmıyor, vatandaşın cebinden çıkıyor, Trabzon'umuza ve insanına yazık ediyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Karadenizlilerin burun yapısı değişecek! Karadenizlilerin burun yapısı değişecek!

Songül MAZLUM