Trabzon'un Beşikdüzü ilçesindeki teleferik hezimetini, Belediye Başkanı Ramis Uzun Sözcü Gazetesi'ne savundu.

CHP’li Beşikdüzü Belediyesinin, yıllardır ilçede teleferiği atıl durumda bırakması tepki topluyordu. Teleferiği Trabzon Büyükşehir Belediyesine vermeye çalışan ancak başarılı olamayınca ihaleye çıkaran Beşikdüzü Belediyesi, bu ihaleye de katılım olmayınca bu kez Belediye Meclisine gündem dışı önerge getirerek teleferiğin yıllık 100 bin TL bedelle kiraya verilmesinin önünü açtı. İYİ Partili ve MHP’li Meclis Üyelerinin yanı sıra iki CHP’li üye de teleferiğin 100 bin liraya kiraya verilmemesi için ret oyu kullandı.

Beşikdüzü teleferik (2)

TELEFERİĞİN HATA OLDUĞUNU SAVUNDU

Gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edilirken, toplantıya katılmayan bazı Meclis üyeleri kendilerine bildirilen Meclis gündeminde teleferik olmadığını ifade ederek, Başkan Ramis Uzun’a tepki gösterdi. Başkan Uzun ise Sözcü’ye konuşarak, “Plansız, programsız bir şekilde yapılan teleferik ilçemize fayda değil, zarar verdi. Yaptıkları çok makul bir proje olsaydı zaten bu hale gelmezdi. Bunlar istiyor ki; teleferik çürüsün, Beşikdüzü'ne hizmet gelmesin, CHP'li belediye başarısız olsun.” dedi.

Beşikdüzü teleferik (1)-1

Trabzon’daki CHP’li tek ilçe belediyesi olan Beşikdüzü Belediyesinin, yıllardır ilçede teleferiği atıl durumda bırakması tepki topluyordu. Teleferiği Trabzon Büyükşehir Belediyesine vermeye çalışan ancak başarılı olamayınca ihaleye çıkaran Ramis Uzun yönetimindeki Beşikdüzü Belediyesi, bu ihaleye de katılım olmayınca bu kez Belediye Meclisine gündem dışı önerge getirerek teleferiğin yıllık 100 bin TL bedelle kiraya verilmesinin önünü açtı. İYİ Partili ve MHP’li Meclis Üyelerinin yanı sıra iki CHP’li üye de teleferiğin 100 bin liraya kiraya verilmemesi için ret oyu kullandı. Gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edilirken, toplantıya katılmayan bazı Meclis üyeleri kendilerine bildirilen Meclis gündeminde teleferik olmadığını ifade ederek, Başkan Ramis Uzun’a tepki gösterdi.

61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "05 Ekim 2022" 61 Medya Trabzon Haber Merkezi-Nabız "05 Ekim 2022"

Teleferikte yine hüsran 2

MECLİS ÜYESİNİ HEDEF ALDI

İYİ Partili ve MHP’li Meclis üyelerinden tepki sesleri yükselmesi üzerine Başkan Uzun, teleferikte yaşadığı hezimeti Sözcü’ye savundu.  Teleferiğin yapılmasının hata olduğunu ileri süren Uzun,  “Beşikdüzü'nün öncelikli sorunları çözülmeden, popülist söylemlerle, belediye borçlandırılarak devasa bir teleferik projesi yapılmış. 35 milyon lira kredi ve faizi nedeniyle belediyenin kasasına İller Bankası'ndan yıllarca bir kuruş girmedi. Personel maaşlarını ödeyemediğimiz zamanlar yaşadık. Plansız, programsız bir şekilde yapılan teleferik ilçemize fayda değil, zarar verdi. Yaptıkları çok makul bir proje olsaydı zaten bu hale gelmezdi, kesinlikle bir alıcısı çıkardı. “İhaleye katılım olmadı” diye bizi beceriksizlikle suçlayarak basına şikayet eden MHP'li meclis üyesi, belediye meclis toplantısında oylattığımız yeni ihale sözleşmesine ret oyu kullandı. Bu nasıl bir samimiyetsizlik. Bunlar istiyor ki; teleferik çürüsün, Beşikdüzü'ne hizmet gelmesin, CHP'li belediye başarısız olsun. Biz sırtımıza yük olarak bırakılan bu işinde üstesinden geleceğimize inanıyoruz.” açıklamalarında bulundu.