TTSO'da seçim öncesi son toplantı yapıldı TTSO'da seçim öncesi son toplantı yapıldı

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, AK Parti Ortahisar ilçe Başkanı Selahaddin Çebi’nin “PKK’nın siyasi kanadı HDP’ye bakanlık vereceğiz demek, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından toprak verilmesi demektir.

Bu açıkça aziz milletimize en büyük ihanettir.” Şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi. CHP’li Başkan Oyman, “AKP Ortahisar İlçe Başkanı geçmişlerini çok çabuk unutmuş. ‘HDP’ye bakanlık vermek, vatan toprağını satmaktır’ diyen Çebi bilmelidir ki, CHP’nin verdiği bir bakanlık yok ama; 2015 yılında anayasal olarak kurulan hükümette HDP’nin 2 bakanlığını onaylayan AKP’dir; demek ki Selahaddin Çebi, kendine göre AKP’nin sınırlar içinden toprak sattığını söylüyor. Söz konusu vatan topraklarıysa ‘Süleyman Şah Türbesini’ vatan topraklarından kaçıran iktidar partisinin mensubu olduğunu da unutmasın.” eleştirilerinde bulundu.

MİLLET GEÇİM DERDİNDEYKEN, ONLAR HALA KOLTUK DERDİNDE!

Algı operasyonu yapıldığını ileri süren Başkan Oyman, “Son dönemlerde atılmış kıymetli bir adım olan ‘Altılı masada’ fikirlerin beraberliğinden kendi çıkarı için korktuğunu bildiğimiz AKP Ortahisar İlçe Başkanı, bıraksın masa devirmeyi de kendi masasına hakim olsun.  İnsanların vicdani ve ahlaki değerleri üzerinden oyun oynamayı siyaset sanan bu kişi, basın önünde farklı, sokakta farklı biri olmayı bırakmalı, çapını olduğu gibi ortaya koymalıdır. Siyaset yaptığı Trabzon’da, iki kişiden birinin Milet ittifakına oy verdiğinin bilinciyle hareket etmeli, sürekli terörle ilişkilendirdiği partimizin seçmenlerine ve üyelerine büyük ayıp edip, ertesi gün hiçbir şey yokmuş gibi davranmayı kendine nasıl yakıştırdığını anlamakta zorluk çekiyoruz. Milletimizin düşüncelerini iyi anlıyoruz. Trabzon’da yakın zamanda Atatürk Alanında yine aynı siyasi parti üzerinden provokasyon yaşadığımız bugünlerde bir de bakanlık verilecekmiş gibi tüm partiye mal edilen algıya kimse kapılmasın; konu üzerine Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu, Trabzon’da da İl Başkanımız Sn. Ömer Hacısalihoğlu gerekli açıklamayı yapmıştır.  Millet geçim derdindeyken, onlar hala koltuk derdinde! Herkes müsterih olsun; AKP kendi sefası için her şeyi yapar ancak sizlerin sefasını bozmasına kimse izin vermesin.” diye konuştu.