CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Atatürk’ün “Gençler, cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” sözleriyle 19 Mayıs mesajı veren CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu şu ifadelerle devam etti:

Salih Cora Kanun görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu Salih Cora Kanun görüşmeleri sırasında açıklamalarda bulundu

“Düşman işgalindeki vatanın, dumanlar yükselen topraklarındaki acı durumu içine sindiremeyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a doğru yola koyularak Türk milletinin kırılan cesaretini Anadolu’da örgütlemiş ve düşmana “artık yeter” diyecek ilk adımı atmıştır. Bu adım bir milletin kaderini değiştirmiş ve Türk milletinin bağımsızlığındaki Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olmuştur. O savaşla birlikte düşman, vatandan sökülüp atılmış ve ülkemiz geleceğimiz olan gençlere emanet edilmiştir. Bu bayrak ise nesilden nesile teslim edilerek devam etmiştir ve edecektir. O yüzden Atatürk’ü bir an olsun aklından ve kalbinden çıkarmayan, cumhuriyetin ilelebet payidar kalması için ülkesi adına en iyi işleri yapma niyetinde olan ve bu azimde çalışan başta gençlerimiz olmak üzere tüm Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım”