CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, bir dönem AK Parti adayı olan Tamer Erdoğan'ın Trabzon'a Turizm İl Müdürü olarak atanmasını eleştirdi.

Tamer Erdoğan'ın sosyal medyada Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yakışıksız ifadeler kullandığını öne süren Soyman, sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı:

"Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle “Turizm kenti” dediğimiz, yıllardır bırakın üzerine bir değer koymayı var olan değerlerimizi koruyamadığımız bir Trabzon’u üzüntüyle karşılıyoruz. Ciddiyetsiz bir şekilde yönetilen Trabzon’un ekonomisini neredeyse şehrimizi ziyarete gelen turistlere muhtaç hale getirenler, turizm sektörünü kurtuluş reçetesi olarak önümüze koymalarına rağmen 2 yılı aşkın süre içinde Turizm İl Müdürlüğü koltuğunu sahipsiz bıraktılar."

Bakan Soylu, Trabzon’a geliyor! Bakan Soylu, Trabzon’a geliyor!

"Trabzon'un valisi de Düzce'den AK Parti aday adayıydı"

Sürekli gündemde tuttuğumuz ve bu eksikliğin giderilmesi için Trabzon’u tanıyan, sorunlara hakim birinin atanmasını beklerken, 2015 ve 2018 yıllarındaki genel seçimleri için AKP’den milletvekili aday adayı olan bir ismi atadılar. Şaşırmadık! Çünkü yarattıkları sistem içerisinde şaşkınlık veren bir durum değil. Keza şehrimizin Valisi de yine aynı dönemde Düzce’den AKP Milletvekili aday adayıydı.

"Sosyal medya paylaşımlarını göz ardı edemeyiz"

Partilerinin yönetim kadrolarına atama yapar gibi devletin hassas kurumları dahil her kademesinde bu zihniyetteki atamalar liyakati ortadan kaldırmaktadır. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne atanan müdür Tamer Erdoğan’ın AKP’den milletvekili adaylığı sürecinde sosyal medya paylaşımlarını göz ardı edemeyiz.