CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun terminal arazisini satışa çıkarmasını eleştirdi.  Başkan Oyman, “Borç içinde olduğun için, para lazım olduğu için elindeki en güzel araziyi satıyorsun. Bu yüzden sitemkarız.” dedi.

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun terminal arazisini satışa çıkarmasına tepki gösterdi. Başkan Zorluoğlu’nun merhum Trabzon Belediyesi Başkanı dedesi Suat Oyman’ın kabrini ziyaret edip dua ettiği bir fotoğrafı paylaşan Başkan Oyman ironi yaparak Başkan Murat Zorluoğlu’nun “Allah senden razı olsun, mevcut otogar arazisini belediyeye kazandırdın da yıllar sonra bir tek bizim aklımıza geldi, babamızın malı gibi şimdi satıyoruz; çünkü borç içine battık, para lazım seçime daha 1.5 yıl var.” şeklinde dua ettiğini kaydetti.

Borç yerinde olduğun için en güzel araziyi satıyorsun (1)

Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi

BORÇ HARÇ İÇİNE GİRİYOR, ELİNDEKİ MALLARI DA TÜKETİYORSUN

Terminal yerinin satışına karşı çıktıklarını hatırlatan Başkan Oyman, “Daha önce çeşitli projeler gündeme geldiğinde hep arazi yokluğundan bahsedildi. ‘Düz arazi yok. Hiç yer bulamıyoruz. Şunu yapmamız gerekiyor ama yer bulamıyoruz.’ diyorlardı. İşte 20 dönümlük arazi. Eksik olan, vaat edilen bir sürü şey var. Üniversiteye yakın, şehir merkezine yakın. Kentte bir kültür merkezi yok, modern bir kütüphane yok. Park da yapılabilir, otopark alanı da yapılabilir. Bu alan her türlü değerlendirilebilir. 20 dönüm çok küçük bir arazi değil. İşin kolayı var. ‘Satayım burayı , elimden çıksın.’ Borç harç içine giriyor, elindeki malları da tüketiyorsun. Daha önce de bir sürü arazi sattın. Kamu yararına yapabileceğin bir şey varsa yaparsın. Borç içinde olduğun için, para lazım olduğu için elindeki en güzel araziyi satıyorsun. Kolayına geliyor. Bu yüzden sitemkarız. O alan çok güzel bir şekilde değerlendirilebilir.” açıklamalarında bulundu.