CHP Trabzon İl Teşkilatı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıldönümü dolayısıyla Meydan Parkı’nda etkinlik düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan tören Atatürk Anıtı’na sunulan çelenkle devam etti. Ardından açıklamalar yapıldı. CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “Şanlı 30 Ağustos zaferimizin 100 üncü yıl dönümünde ülkenin içine sokulduğu durum bize bir kez daha millet egemenliğinin, cumhuriyetin, laikliğin ve demokrasinin hayati bir önem taşıdığını göstermektedir. Milletimizin bağımsızlık, özgürlük ve vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya kanıtlandığı bu büyük zafer gününde cumhuriyetimizin ve çağdaş yaşamın kurucusu, çizdiği yol ile bugün bile tüm karanlıkları aşmamızda bize yol gösteren Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri her şeyi tüm gerçekliğiyle ortaya koyuyor. Milletimizin büyük Zafer Bayramının yıl dönümünde cumhuriyetin temel değerlerine ve laik-demokratik rejimi tüm saldırılara karşı eksilmeyen bir dirençle korumaya devam edeceğimizi bir kez daha herkese ilan ediyoruz.” dedi.

MİSAFİRLİK YETTİ HERKES KENDİ ÜLKESİNE!

WhatsApp Image 2022-08-30 at 13.24.37 (2)
Burada açıklamalarda bulunan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Milletleri millet yapan bu tür zaferlerdir. Bugün sokaklarımızda Suriyeli, Afganlı vatandaşlar dolaşıyor. Bir dönem onları misafir ettik ama artık gönderelim diyoruz. Doğru mu? O insanların da vatanları, toprakları, aileleri, kurulu düzenleri vardı. Vatanları işgale uğradığı zaman bizi, ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarını örnek alabilselerdi bugün vatanlarında özgür bireyler olarak yaşıyor olacaklardı. Oralardan kaçıp buralara geldiler. Bağrımızı açtık onlara. Artık diyoruz ki bu misafirlik yetti. Herkes kendi ülkesine!

Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat! Karadeniz'de gerçeği aratmayan tatbikat!

DÜNYAYA ÖRNEKTİR


Türk milletinin ulusal kurtuluş mücadelesi tüm mazlumlara, dünyaya örnektir. Atatürk’ün emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesini örnek alarak savaşa giriştiler ve kazandılar.


YAŞANANLARA BAKIN VE UTANIN!

WhatsApp Image 2022-08-30 at 13.24.37
Savaş kahramanlarla kazanılır. Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızı, Büyük Taarruzu kazanan bir kahraman var. Adı Mustafa Kemal Atatürk. İnsanlık tarihi var oldukça dünyanın ve Türkiye’nin en büyük kahramanı Atatürk’tür. Herkes böyle bilecek. Kabul etmeyenlerin de vicdanına sesleniyorum. Atatürk’ü ağzına almaya imtina edenlerin vicdanlarına sesleniyorum. Biraz tarih okuyun. Şu günümüze bakın, yaşananlara bakın ve utanın!” açıklamalarında bulundu.

Rabia Mollaoğlu