CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, İçişleri Bakanlığına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef aldı. Bekaroğlu, Bakan Soylu’dan istifa istedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, İçişleri Bakanlığına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Soylu’nun sergilediği duruştan duyduğu rahatsızlığı ifade eden Bekaroğlu, komisyon’da Bakan Soylu’ya seslendi. Milletvekili Bekaroğlu, “Önce ülkenin selameti için sizden bir ricam var: Lütfen istifa edin. Niye söyledim bunu? AK Parti Grup Başkan Vekili dün şöyle bir açıklama yaptı arkadaşlar ‘Bakanımız çok kıymetli ancak Cumhurbaşkanımızın durduğu yerde durmalıyız.’ Şimdi, ‘Sayın Bakan, geçtiğimiz pazar günü İstanbul'da yaşanan acı olay karşısında duygusallaştı, duygusal olarak açıklamalar yaptı.’ diyor Grup Başkan Vekili. Ve Türkiye'nin uluslararası ilişkilerini de etkileyebilecek tarzda bir açıklama yaptı. Böyle İçişleri Bakanı olmaz.” eleştirilerinde bulundu.

12 yaşındaki öğrenci sınıf arkadaşını önce hortumla dövdü sonra bıçakla öldürdü 12 yaşındaki öğrenci sınıf arkadaşını önce hortumla dövdü sonra bıçakla öldürdü

GÖREVDEN ALINMASI İÇİN ÇAĞRI YAPTI

Bakan Soylu’nun istifa ettirilmesini ya da görevden alınmasını istediğini ifade eden Milletvekili Bekaroğlu, “Sayın Bakan, bir Bakanın yapmaması gereken açıklamaları daha başka konularda da yaptı: Mesela, ‘Gidin kırın onların bacağını.’ diyor. Mesela, kendisi İçişleri Bakanı, can güvenliğinden sorumlu olduğu insanları hedef gösteriyor açıklamalarıyla. Böyle İçişleri Bakanlığı olmaz. Sayın Bakan beni sevmeyebilir, bir başkasını sevmeyebilir, ona kişisel hayatında birtakım şeyler söyleyebilir ama bir İçişleri Bakanı olarak hedef gösteremez, bu çok yanlış bir şey. Böyle bir insanın İçişleri Bakanı olarak kalması bu ülke için zarardır, kötüdür. İyi bir şey değildir. Bu Bakanı istifa ettirin ya da görevden alın.” ifadelerini kullandı.