Trabzon Sanatevi’nde 12. Uluslararası Sanat Günleri’nin açılış programı gerçekleştirildi. Açılışa yoğun bir ilgi olmamasına rağmen hareketli anlar da yaşandı.

Trabzon Sanatevi’nde 12. Uluslararası Sanat Günleri’nin açılış programı gerçekleştirildi. Açılışa yoğun bir ilgi olmamasına rağmen hareketli anlar da yaşandı.

Açılış programına Vali İsmail Ustaoğlu, Akçaabat’taki program nedeniyle geç de olsa katıldı. CHP’den Ortahisar düzeyinde ilgi oldu. Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman ve Meclis üyesi Ömer Dayı katıldı. Program sona ermesiyle AK Partili Ortahisar Meclis Üyesi Ufuk Hoş Sanatevi’ndeki sergiyi gezmek üzere katıldı.

İki meclis üyesi karşı karşıya geldi (1)

CHP İMAR PLANINA EVET OYU VERDİ

Dayı ve Hoş, Trabzon’da yapılan imar konusunda karşı karşıya geldi. Hoş, tartışma sırasında ilginç bir şeyi de açıkladı. Dayı, Kanuni Bulvarı’na olan tepkisini sürdürürken “Trabzon’un kalbine hançer sapladılar” dedi. Hoş ise meclisten geçirilen imar planına CHP’nin evet oyu verdiğini söyledi. Hoş, “Toplu kabul kişisel ret” diyerek imar planına CHP sıralarından evet oyu çıktığını açıkladı.

HOŞ, VİYADÜKLERE ‘YANLIŞ’ DEDİ

Dayı, meclise gelen imar planında Kanuni Bulvarı projesinin daha sonra değiştirilerek uygulandığını açıkladı. Dayı, AK Partili Hoş’a Kanuni Bulvarı’nın Yenicuma Mahallesinin büyük kısmını yıkarak Boztepe güzergâhından geçişinin doğru olup olmadığını sordu. Hoş, yanlış olduğunu savunarak olayı tatlıya bağladılar, el sıkıştılar.

Trabzon'da Kurban Bayramı Namazı ne zaman kılınacak? Saat Kaçta? Trabzon'da Kurban Bayramı Namazı ne zaman kılınacak? Saat Kaçta?

İki meclis üyesi karşı karşıya geldi (3)

VİYADÜKLERE HORON TEMALI PROJE

Öte yandan geçtiğimiz ayda mimari proje hazırlayarak Boztepe viyadüklerine horon temalı proje hazırlayıp Büyükşehir Belediyesine sunmuştu. Projenin Karayolları tarafından kabul edilip edilmediği ise bilinmiyor.