CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bugün Trabzon'a geldi. CHP Trabzon İl Başkanlığında partililer ile buluşan Özer açıklamalarda bulunuyor.  

İl Başkanlığında açıklamalardan önce yaşadığı bir olaya değinen CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, "Türkiye’nin neresine giderseniz gidin Trabzon’un dört bakanı var. Bu Trabzon için büyük şans deniyor. Bizlerle Trabzonlular olarak bakanlarımızla gurur duymak istiyoruz. Bir şehrin bakanı demek o şehre yatırım yapılması demek.  Normalde siyasetin doğasında bu var. Fakat bu şehrin Milletvekili olarak ben mevcut bakanlarımızda övünmek isterdim. Yaptıkları işler için onlara teşekkür etmek isterdim. Fakat Meclis’teki bütçe görüşmelerinde maalesef bu şehrin bakanları orada geldiler genel başkanımıza milletvekili arkadaşlarımıza ağza alınmayacak sözler söylediler. Ben utandım. Şehrim adına utandım. Altına çizerek söylüyorum bu şehrin bakanlarıyla gurur duymak isterdim. Onlara teşekkür etmek isterdim. Ama yaptıklarından söylediklerinden utandım. Bu şehrin Milletvekili olarak tarihe not düşüyorum." ifadelerini kullandı.

Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek! Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek!

Özgür Özel'in başlıca açıklamaları şu şekilde:

"Bugün sabah saatlerinde Düzce’de bir deprem meydan geldi. Bir kaybımız var. Allah rahmet eylesin. Çok önemli bir konuya değinmek isterim Bugün Türkiye’nin bir deprem gerçeği var.  CHP Belediye Başkanları bu konuyu tepkiler gösteriyor. Ancak yerel yöentimlerin boyunu aşan bir ulusal deprem politikasına ihtiyaç var. Bu konun bir an önce ülkenin gerçek gündemi olması lazım. Ülkenin üzerine binalar yıkıldıktan sonra siyasi tartışmaların kıymeti kalmayacak. O acı hep birlikte yaşadık. Çok daha büyüğü yolda. Bu konuda bütün siyasi partilere bir kez daha dikkat çekmek isterim."

"İki selamı dile getiren Özel, “Birisi dün meclisteki grup toplantısından sonra gün boyu meclisteki ziyaretleri kabul eden sayın Genel Başkanı’mızın yanına giderek uçağa gitmek için müsaade istedim. Trabzon seyahatimizden haberdar ettim. Genel Başkanımız büyük bir memnuniyetle İl Başkanımızın yönetiminde bütün örgütümüze üyelerimize Trabzon’daki bütün hemşirelerine sevgilerini ve saygılarını iletti. Dün toplantıda olduğu için arayıp ulaşamadığım sabah telefonla beni uyandıran erkan kalkan çok çalışan çalışkan hemşeriniz Ekrem İmamoğlu’na memleketine gidiyorum bir diyeceğin var mı diye sordum. Hepinizin gurur duyduğu çalışkan dürüst partimizin göz bebeği Ekrem İmamoğlu’na buradan memleketinden selamlıyoruz."

"Trabzon’un 4 tane bakanı var. Bugün Trabzon’un sorunlarını dinleyeyim dedim. Sabah saat 09.00’dan 11.00’e kadar sorunların yarısını anlatamadılar. Sorunlar derya kuyusu. Açıkçası Trabzon’a vaat edilip yapılmayanlar koca dağın fare doğurdu, söylenen her sözün yalan rüzgarına döndüğü ve resmen alaya alındığı bir süreç yaşanıyor. Bakanlar kendilerini Trabzon’a borçlu hissetmiyor. Trabzon’un işlerine değil Saray’ın talimatına bakıyorlar. Bütün Trabzonlular buna isyan ediyor. Bu isyanı görüyoruz. Trabzon kepçeyle vermiş. Trabzon’a çay kaşığı ile veriyorlar. Trabzon çantada keklik görüyorlar. Trabzon Havalimanı gerçekten ihtiyaç. Terminal binasının yenilenmesi pistinin uzatılması lazım. Bu konuda çözüm önerisi bile tartışma yaratıyor.  Trabzonspor’un alanını istimlak edecekler. Efsane Başkan onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz. O razıysa o tesislerde bulunan Trabzonspor razıysa biz de razıyız. He şehrin böyle bir markası yok. Trabzon’da Trabzon’un takımı evlatları kadar önemlidir. Bu şehrin takımının gönlü yapılmadan daha iyi daha modern tesis yapılmadan olmaz. Siz yapamıyorsanız. Bırakın 6 ay sonra biz yaparız. İktidar olduğumuzda Trabzon’daki ilk işimiz Güney Çevre Yoludur. Bir yandan da demiryolu için çalışacağız. Demiryolunu sanayicilerin iş adamlarının önerdiği şekilde yapacağız."