CHP Trabzon İl Teşkilatı, İl Başkanlığında CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Hükümeti sert sözlerle hedef alan Ağpbaba, “Türkiye’de lağım patlamış. Türkiye bu iktidardan kurtulduğu zaman yeniden ayağa kaldırılacaktır. Bu ülkeyi yeniden üretim olduğu bir ülke haline getireceğiz.” dedi.

ÇAYDER yöneticilerinden TTSO'ya ziyaret ÇAYDER yöneticilerinden TTSO'ya ziyaret

Songül MAZLUM-CHP Trabzon İl Teşkilatı, İl Başkanlığında CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu’nun yanı sıra CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, il örgütü ve partililer katıldı.  Başkan Hacısalihoğlu, katılımcıları selamlayarak 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutladı. 

KINIYORUM LANETLİYORUM

Katılımcılara seslenen CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, "Cumhuriyetin 99. yıldönümünü kutluyoruz. Türkiye'yi karış gezen Genel Başkan Yardımcımız şehrimize hoş geldiniz şeref verdiniz. Bu ülkeyi 21 yıldır yönetenler Cumhuriyetin ne olduğunun farkında değiller. Cumhuriyetin lügatlarını bozduğunu ifade ediyorlar. Cumhuriyet fazilettir erdemdir. 21 yıldır bu ülkeyi yönetenler bunun farkında değiller. Makamlarını mevzilerini kullandıkları bu ülkede kınıyorum lanetliyorum. Utanın kendinize gelin. Cumhuriyet sayesinde o koltuklardasınız." eleştirilerinde bulundu.

ATATÜRK'E LAF SÖYLEYENLER VATAN HAİNİDİR

Cumhuriyetin nasıl kurulduğunu hatırlatan Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, "Verdiğimiz Cumhuriyet mücadelesi birçok ülke için ilham kaynağı olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk de bağımsızlığın ilham kaynağı olmuştur. Türkiye'nin kurulduğu ortamı görmek lazım. Savaştan dolayı nüfusun 3'te 1'ini kaybetmişiz. Ülkede üretim adına hiçbir şey yok. Ülke kurulduğu ortalama ömür 30 yıl civarında. Kadınların doğumda ölüm oranı yüzde 25. Çocuk ölüm oranı 100 çocuktan 75'i doğum sırasında ölüyordu. Tamamen emperyalizmin emrine girmiş durumdan kurulan bir Cumhuriyet. Atatürk'ü eleştiren bu topraklara ihanet etmiştir. Atatürk'e laf söyleyenler vatan hainidir bunu söylemekte fayda var. Geçmişte bakanlık yapmış bir isim Türkçe'yi kendine ihanet olarak görüyor. Mahir Ünal'la ilgili bir eleştiri duyamazsınız. Erdoğan'ın 200 yıllık hesaplaşma dediği şeylerden biri de dil devrimi. Mahir Ünal kendi dilini eleştiriyorsun. Bu vatan hainliğidir. Bu toprakların köküne düşmanlıklar. Dil bir ülkenin namusudur. Yetkilileri göreve davet ediyoruz." açıklamasında bulundu.

5'Lİ ÇETE DEMEK AZ 5 ÇARPI 25'LİK ÇETE İLE ÜLKE TARUMAR EDİLİYOR

Türkiye yüzyılı toplantısına ilişkin konuşan Ağbaba, "Dün Sayın Cumhurbaşkanı Türkiye yüzyılı diye bir toplantı yaptı. Yandaş basın bunu fabrika ayarına dönüş olarak verdi. Fabrika ayarı kalmadı. Dünyada en çok yolsuzluk olduğu ülkeler arasında Türkiye gösteriliyor. Dün toplantıda bir muhalefet lideri gördük adeta. 20 yıldır ülkeyi yöneten sensin. Ayıran dışlayan sensin. Nefret yerine sevgi diyor. Senden daha çok nefret kusan bir lider var mı? Bunun kadar muhalefetten nefret eden kin kusan bir lider görülmedi. Vizyon bölgesi içi boş bir vizyon belgesidir. Kanal İstanbul'da rant var. 20 yıldır ülkeyi yönetiyor. Düşünün aklınızda ne kaldı. Cumhuriyete ait ne varsa satılmış ve yok olmuş durumda. Yanı başımızdaki fabrikaları kendi yandaşlarına peşkeş çektiler. Şekerin fiyatını görünce insanlar şaşırıyor. 24 ilde 45 gün miting yaptık. Geçen sene 200'lerde olan şeker çuvalı bin lirayı aştı. Cumhuriyet yaptı, AKP sattı. Bu tahribatları gidermek için çalışacağız. Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olacağız diyor. Kişi başı milli gelir 25 bin dolar hedeflemişti. 8 bin dolarda bugün. 2002'den daha geriye düştük. Her türlü büyük yalan söyleniyor. Refahı kendi yandaşlarına yayıyor. 5'li çete demek az 5 çarpı 25'lik çete ile ülke tarumar ediliyor. Zengine devlet faiz veriyor yoksul finanse ediyor." şeklinde konuştu.

41 CAN GİTMİŞ AMA BEDEL ÖDEYEN HİÇ KİMSE YOK

Maden faciasına ilişkin de konuşan Ağbaba, "Tavuğa çarpmanın ceza var. 41 can gitmiş ama bedel ödeyen hiç kimse yok. Cumhuriyetin ikinci yüzyılın iş cinayetlerini gerçekleştirenlerden hesap soracağız. 20 yıl sonumda nasıl bir enkaz bırakıyorlar. Günlük 72 TL ile geçinen 7 milyon insan var. 2 bin 157 TL ile geçinmeye çalışan  milyonlarca insan var. 1 milyon 91 bin kişi borcunu ödemediğinden takibe alınıyor. En büyük faizci AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan.  207 milyar tefecilere ödenen para. 85 milyar kur korumalı mevduata ödenen para. Topla tüfekle yapılamayanı bunlar yaptı. Bu ülkeye en büyük ihanet Merkez Bankasının kasasındaki 128 milyar doların satılmasıdır. Enflasyonun bu kadar yüksek olmasının nedeni 128 milyar doların satılmasıdır. Devletin kasasında bir tek kuruş yok. En büyük hainliktir en büyük ihanettir. Zimbabve Lübnan Suriye Venezuela ve Sudan da sadece enflasyon Türkiye'den yüksel. Türkiye bu ligde. Ekonomik kriz öngörüsü dış politikadan kaynaklandı. Mülteci meselesinin kaynağı ve devam ettiren AKP.  Türkiye bu iktidardan kurtulduğu zaman yeniden ayağa kaldırılacaktır. Bu ülkeyi yeniden üretim olduğu bir ülke haline getireceğiz. Bir insan siyaset yaparken zenginleşiyorsa bilin ki hırsızdır. Türkiye'de lağım patlamış. Başörtüsünü kendi pisliklerini örtmek için birer değer olarak kullanıyorlar. Hırsızlık yolsuzluk yapıp vatan diyorlar. Bu pisliklerin hepsinden hesap soracağız. Reza Zarrap'ı unutmuş değiliz. Yeniköy'de kaçak yalısını yıkamadılar. Onların çaldığı parayı onlardan alıp sahiplerine vereceğiz. Partimizi iktidara taşımaya hazırız. Türkiye geçmişten geleceğe daha umutla bakıyorsa sebebi altılı masayı kuran Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Yolumuz açık olsun." ifadelerini kullandı.