Cevat Kurt… Trabzon’da 35 yıldır aktif siyaset yapan kamu işçisi… Devletin kendisine tanıdığı siyaset yapma yetkisini kullanan binlerce emekçiden biri. Son 10 yıldır da Saadet Partisi İl Başkanlığı görevini yürütüyor.

Saadet Partisi son kongresinde bir karar alıyor. Parti olarak bundan böyle yerel sorunları öne çıkarma kararı.. İl Başkanı Kurt da bu çerçevede zaman zaman açıklamalar yapıyor. Trabzon’un sorunlarını anlatıyor. Trabzon insanının hakkını ve hukukunu arıyor. Yani yerel bir siyasetçinin yapması gerekeni yapıyor.  Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt, bu çerçevede geçtiğimiz hafta günebakış’ı ziyaret ediyor. Günebakış gazetesinin hem ülke gündemi hem de yerel sorunlarla ilgili sorularına cevap veriyor. Sorulardan biri “Ankara’dan Trabzon’a 18 yılda AK Parti döneminde 35 milyar TL para geldi. Kamuoyunda bu paranın doğru yerlerde kullanılmadığı konuşuluyor. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir?” Kurt, israftan giriyor ve yap-bozları anlatıyor. “12 milyona Deliklitaş’ta yapılan idari binalar yıkılıp yerine terminal yapılıyor. Terminalin yeri yanlış. Şehir karşı çıkmasına rağmen yapılıyor. Aynı binalar 20 milyona başka bir yere yapılıyor. Bir benzeri itfaiye kavşağı.. Şehir karşı çıkmasına rağmen yaptılar. Şimdi yıkacaklar. Büyükşehir Belediye binasından Ortahisar Belediyesi çıktı. Yani yeni yerine taşındı. Yeni binanın içini yıkıp yeniden yapıyorlar. Ama diğer taraftan TİSKİ kirada. Bu milletin paralarına yazıktır günahtır.” diyor.

Ertesi gün TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, aynı zamanda belediye işçisi olan Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Kurt’u bu beyanatından ötürü makamına çağırıyor. Buraya dikkat edin lütfen! Cevat Kurt’u iş yerinde yaptığı hatadan ötürü çağırmıyor. “Kurt’a bir görev verdi. Kurt da yapmadı.” Bunun için de çağırmıyor. Saadet Partisi İl Başkanını çağırıyor. Ve edebe aykırı nasıl davranılacaksa öyle davranıyor. İl Başkanını ilk önce 45 dk. kapıda bekletiyor. Sonra içeri alıyor. Ve oturmak isteyen İl Başkanına “kalk ayağa oturmayacaksın” diyor. Saadetin İl Başkanı şaşkın.. ‘Efendim’ demeye kalkıyor. Karşısında siyasete balta indiren Müdür, ‘Kes sesini’ diyor.

Cevat Kurt, bir sükûnet adamı.. Usulet ve suhulet adamı.. Tahrik edildiğini düşünerek “Ya sabır” deyip sabrediyor. Bilmiyoruz, belki de TİSKİ Genel Müdürünün hesabı Kurt’u tahrik edip kendisine hakaret ettirmek. Böylece soruşturma açıp ceza vermek. Ancak Kurt, tahriklere gelmiyor. Ve siyaset aklı olmadığını gözlemlediğimiz (siyaset aklı olsaydı böyle davranmazdı) Genel Müdür Tekataş, İl Başkanı Kurt’u odadan kovuyor. “Çık dışarı” diyor.

Konu basit değil. Ortada bir mobbing operasyonu ve hakaretler var. Ve bunlar Saadet Partisinin İl Başkanına.. Yalnız ona mı? Bütün Saadet camiasına.. Zira Saadet’in İl Başkanı Kurt odada kendisinin orada Milli Görüş’ün temsilcisi olarak bulunduğunu söylemesine rağmen, Müdür Tekataş, mobbinge ve hakarete devam ediyor. Bu mobbing operasyonu ve hakaretler yalnız Saadet camiasına da değil. Trabzon siyasetine de yapılmıştır. Trabzon siyasetinin temsilcilerinden bir İl Başkanına yapılmıştır. Önce AK Parti camiasının tavrını izleyeceğiz. Ardından Trabzon’da siyasetin temsilcileri olan il başkanlarının.. Siyasete… Şimdi siyasetin kendisine sahip çıkıp çıkmayacaklarını gözlemleyeceğiz.  Ve böylesine bir mobbing olayının kapatılmasına veya unutturulmasına izin vermeyeceğiz. Cevat Kurt’u savunmanın bugün Trabzon siyasetini ve Trabzon’un hukukunu savunmak olduğunun bilincindeyiz.

Yazmaya devam edeceğiz..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.
Avatar
Kamil 2021-01-14 23:24:24

Tıski genel müdürü adini böyle olaylarla duyuruyor....Hizmet degil hakaret icin var...Yazik...Bu hakaret Trabzon halkina yapilmistir....Gorevden alinmali