Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Ümit Çebi’nin MHP lideri Devlet Bahçeli hakkında söylediği söylemlere bir tepkide Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız'dan geldi.

Trabzon'da hakemlere yönelik şiddete böyle tepki gösterdiler Trabzon'da hakemlere yönelik şiddete böyle tepki gösterdiler

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, "Ümit Çebi, Araklı gibi bir ilçede 2 dönem belediye başlanlığı yapmış Partisinde GİK Üyeliği verilmiş bir isim.  Devlet Bahçeli hakkında yaptığı açıklamadan dolayı cevap verme hakkımı kullanmak istiyorum. Sen bu kadar terbiye sınırlarını ne ara aştın? Sen bu sözleri söyleyecek cesareti nereden buluyorsun? 2017'deki Parti mitinginde yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı'nın mayalarının bozuk olduğunu dair açıklama yapmıştı. Allah ne yaparsa güzel yapar demişsin. Haklı Allah ne yaparsa güzel yapar.  Aklını beynini ve fikrini konuşturacak kadar aklını yedirir sana. Devlet Bahçeli kim anlatayım sana. Türk dünyasının lideri. Aklı da fikri de Türk milletidir. Aldığı maaşı kız yurtlarına verir. Milletvekili maaşını başarılı öğrencilere verir. Devlet Bahçeli 15 Temmuz'da bu millet rahat uyusun diye dik durdu. Cumhurbaşkanımızla göğsünü siper etti. Bunları da mı düşünemedin? Devlet Bahçeli kim sen kim? Devlet Bahçeli'nin evlatları milyonlar kadar. Saadet Partisini bu mevzudan ayrı tutuyor partililere saygımızı iletiyorum. Seni milletin gönlündeki vicdana havale ediyorum. Bu saatten sonra  Özründe kabul değildir." ifadelerini kullandı.

Ümit Çebi Devlet Bahçeli için ne söylemişti?

Saadet Partili Çebi sosyal medya hesabından, “MHP Genel Başkanı’nın bu ülkeye tek faydası çocuğunun olmamasıdır. Allah ne ederse güzel eder.” paylaşımında bulunmuştu.