Beşirli Çınaraltı Camisinin etrafı neden bakımsız ve sahipsiz? Beşirli Çınaraltı Camisinin etrafı neden bakımsız ve sahipsiz?

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Pendik-Sabiha Gökçen arasındaki metro inşaatı tamamlanmış ve açılışı yapılmıştı. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat kendisi yapmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçesi ile yapılan metronun açılışından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ekrem İmamoğlu, metro ile alakalı bir paylaşım yaptı. Maliyetin İBB tarafından karşılandığını iddia eden İmamoğlu sosyal medya hesabından, “Bugün açılışı yapılan metro hattının maliyeti İBB tarafından karşılanmaktadır. Yani, aslında tüm ülkede olduğu gibi yatırımların tek sahibi kıymetli vatandaşlarımızdır. Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu İstanbul’umuza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine İmamoğlu birçok tepki geldi. Bunlardan birisi de Ortahisar AK Parti İlçe Başkanı Selahaddin Çebi’den geldi. Çebi, hattın devamının belediye tarafından yapılmadığı için bakanlık tarafından yapıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bütçesini tamamen Ulaştırma Bakanlığın karşıladığı ve bugün Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Pendik Sabiha Gökçen metro hattın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu sahiplenmiş. Aynen şu açıklamayı yapmış: “Bugün açılışı yapılan metro hattının maliyeti İBB tarafından karşılanmaktadır. Yani, aslında tüm ülkede olduğu gibi yatırımların tek sahibi kıymetli vatandaşlarımızdır. Pendik Sabiha Gökçen Havalimanı Metrosu İstanbul’umuza hayırlı olsun.” Şu ana kadar hangi metro hattı hattını hizmete açmışlar? Aksine açılmış metro inşaatına hafriyat ile doldurturlar .Bu yetmez İHA ve SİHA’yı, nükleer santralleri, Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni ve Çanakkale Köprüsünü de Ekrem İmamoğlu yaptırmış. Bakalım daha sırada neler var? Onlar konuşur AK Parti yapar.

KARAİSMAİOĞLU’NU TEBRİK EDİYORUM

Her gün yeni büyük hizmetleri hayata geçiren Hemşerimiz dev yatırımların mimari Ulaştırma Ve Alt Yapı Bakanımız sayın Adil Karaismailoğlu beyi tebrik ediyorum.  Sabiha Gökçen Havalimanı iş yapmaz patates mi ekeceksiniz diyenlerden metro hattı yapmalarını beklemek  ,pandemi de şehir hastanesinin yolunu asfalt dökmeyenlerin metro yapmasını beklemek biraz haksızlık olur. Bu hat zaten Kadıköy-Pendik hattın devamı, belediye yapmadığı İçin Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapıldı”.