CHP’li Bekaroğlu’nun menfaatçilikle suçladığı ÇAYKUR Genel Müdürü Alim 61medya'ya konuştu

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim’i belirli firmalara menfaat sağlamakla suçlamıştı.

Başkan Turhan'dan seçim çağrısı! Başkan Turhan'dan seçim çağrısı!

GENEL MÜDÜRÜ MENFAATÇİLİKLE SUÇLAMIŞTI

Bekaroğlu, “ÇAYKUR 30 bin ton civarında kuru çayı değişik firmalara satmış; bir kısmı zincir marketler. İçlerinde inşaat firması bile var. Kuru dökme çaya zam geleceğini bile bile ÇAYKUR menfaat sağladı beş altı firmaya, en fazla on firmaya 400 milyon TL ayırdılar.” iddiasında bulunurken, AK Partili milletvekilleri Bekaroğlu’na “O zaman savcılığa git.” demişti.

BEKAROĞLU’NUN İFTİRALARINI ALLAH’A HAVALE ETTİ

İftiraların odağındaki Genel Müdür Alim, “Kim gelip bakarsa baksın, incelesin, inceletsin, mahkemeye versin her şey ortada. Yapılan işlemler geçen sene eylül ayında gerçekleşmiş, biz ocak-şubat ayı içinde satış yaptık. Ondan sonra herkesin satışlarını iptal ettik. Denildiği gibi hiçbir şey yok. Tamamen uydurmasyon. Ben AK Parti Rize İl Başkanı’nın kardeşiyim diye Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşamayacak mıyım? Allah’a havale ediyorum. Yaptığım her şey, kurumun, devletin, milletin menfaatinedir.” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim’i belirli firmalara menfaat sağlamakla suçlamıştı. Bekaroğlu, “ÇAYKUR 30 bin ton civarında kuru çayı değişik firmalara satmış; bir kısmı zincir marketler. İçlerinde inşaat firması bile var. Kuru dökme çaya zam geleceğini bile bile ÇAYKUR menfaat sağladı beş altı firmaya, en fazla on firmaya 400 milyon TL ayırdılar.” iddiasında bulunurken, AK Partili milletvekilleri Bekaroğlu’na “O zaman savcılığa git.” demişti.

AMACI ALGI OLUŞTURMAK

İftiraların odağındaki ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, “Yaptığımız iş, çok açık ve net. Kime sorarlarsa sorsunlar, kim gelip bakarsa baksın, incelesin, inceletsin, mahkemeye versin her şey ortada. Kesinlikle öyle bir şey yok. Yapılan işlemler geçen sene eylül ayında gerçekleşmiş, biz ocak-şubat ayı içinde satış yaptık. Ondan sonra herkesin satışlarını iptal ettik. Denildiği gibi hiçbir şey yok. Tamamen uydurmasyon. Her şey ortada. Ben AK Parti Rize İl Başkanı’nın kardeşiyim diye Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşamayacak mıyım? Bu kurumu nereden nereye getirdiğimiz, kurumun 25 kuruşunu bile değerlendirdiğimiz ortada. Herkes biliyor, Mehmet Bekaroğlu da biliyor ama amacı farklı. Amacı algı operasyonu oluşturmak. Ben Allah’a havale ediyorum. Ben açık ve net konuşuyorum. Yaptığım her şey, kurumumun, devletimin, milletimin menfaatinedir. Yaptım, yapıyorum, yapmaya da devam edeceğim. Herkes ne yaptığımı çok iyi biliyor. Ben 2.5 sene kuruma vekalet ettim. Asaleten daha bir yıl oldu. Bunlar nereden çıkıyor? Yalan yanlış olduğu buradan bile ortaya çıkıyor. Bu yapılanın insanlıkla ilgilisi yok. Kişinin A, B, C, partisinde olması mesele değil. Önce insan olmak gerekiyor. Ben kuruma ne yaptım, ne yapıyorum herkes bunu çok net bir şekilde biliyor.” açıklamalarında bulundu.

Songül MAZLUM