Çay Üreticileri Meclisi, AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın çayla ilgili açıklamalarını eleştirdi.

Arap turistler Trabzon'da bakın en çok nereleri tercih ediyor? Arap turistler Trabzon'da bakın en çok nereleri tercih ediyor?

Çay Üreticileri Meclisi, AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın yaş çay fiyatını Çay Konseyi’nin belirleyeceği yönünde yaptığı açıklamayı eleştirerek, “Kaderimizin birkaç iş insanının insafına terk edileceği tasarı yok hükmündedir.” açıklamasında bulundu.

Çay Üreticileri Meclisi, AK Parti Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın yaş çay fiyatını Çay Konseyi’nin belirleyeceği yönünde yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. İktidar tarafından hazırlanan yasa tasarısının çöpe atılması gerektiğini savunan Çay Üreticileri Meclisi, üreticileri örgütleyeceklerini de açıkladı. Çay Üreticileri Meclisinden yapılan açıklamada, “AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı; yaş çay fiyatını Çay Konseyi'nin belirleyeceği, çayda sözleşmeli tarımı uygulayacakları bir kanunun sonuna geldiklerini belirten bir açıklama yaptı. Çay tarımının geleceğini bitirecek, çay üreticilerinin kendi topraklarında köle olacağı, kaderimizin birkaç iş insanının insafına terk edileceği tasarı yok hükmündedir. Çay Meclisleri olarak çay üreticilerinin mücadelesini büyütecek, bu yasaya karşı çalışmalarımızı hızlandıracağız. Üreticilerin örgütlenmek, bu yasa tasarısını çöpe atmaktan başka çaresi yoktur.” ifadelerine yer verildi.