Çarşıbaşı Dernekler Federasyonu’nun Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimlerde Tahsin Usta yeniden başkan seçilirken, yönetim kurulunda değişiklikler yaşandı.

Gazi İlkokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, AK Parti Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hakan Kocaman, CHP İlçe Başkan Vekili Salih Oğuz Yüksek, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Kara, İYİ Parti İlçe Başkanı Hamza Ustabaşı, Saadet Partisi İlçe Başkanı Abdullah Kul, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Gökhan Şahin, Esnaf Odası Başkanı Egemen Turan Kaynar, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Öztürk, muhtarlar, dernek başkanları ve federasyon delegeleri katıldı.

Çarşıbaşı Dernekler Federasyonu Başkanı Usta, 61medya mikrofonlarına konuştu Çarşıbaşı Dernekler Federasyonu Başkanı Usta, 61medya mikrofonlarına konuştu

WhatsApp Image 2022-09-10 at 12.10.01

Divan Başkanlığını Mehmet Berber, katip üyeliklerini Kemal Ustabaşı ve Neslihan Akkan’ın yaptığı genel kurulda konuşan Federasyon Genel Başkanı Tahsin Usta, “Federasyonuz Trabzon merkezli ilçelerde oluşturulan ilk ve tek federasyondur. 22.06.2021 tarihinde resmi kuruluşunu 6 dernekle gerçekleştiren federasyonumuz her geçen gün büyümekte ve bugün 10 dernekle çalışmalarını sürdürmektedir. Geçen yıl 270 üniversite öğrencisine burs verdik.

Bu yıl yine bu bursları vermeye devam edeceğiz. İktisadi İşletme kurarak sahilde Yöresel Ürünler Satış Reyonu açtık. İstanbul’daki Çarşıbaşılıları buluşturan, boğazda çok güzel bir program gerçekleştirdik. İlçemizin ekonomisine, istihdamına ve tanıtımına yönelik projelerimizi artırarak sürdüreceğiz. Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalarda emeği geçen başta yönetim kurulu üyelerimiz olmak üzere herkese teşekkür ederiz.” dedi.

WhatsApp Image 2022-09-10 at 12.10.02

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu da federasyonun çalışmalarında her zaman yanında olduklarını belirterek, çalışmalarında başarılar diledi.
Konuşmaların ardından raporlar okunarak müzakere edildi ve yönetim ve denetim kurulları ibra edildi. Ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Tahsin Usta yeniden genel başkan seçilirken seçildi. Yeni yönetim, denetim, disiplin ve danışma kurulları şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU: Tahsin Usta, Egemen Turan Kaynar, Ali Kaya, Abdullah Kul, İbrahim Öztürk, Hayri Çakır, Aydın Gelleci, Demet Kayhan Sevgi, Ali Kılıç, Yavuz Usta, Salih Oğuz Yüksek, Selim Kaya, İsmail Saka, Neslihan Akkan ve Gökhan Tok.

WhatsApp Image 2022-09-10 at 12.10.02 (1)

DENETİM KURULU: Hakan Kocaman, Gökhan Şahin ve Gürcan Çolak.

DİSİPLİN KURULU: Ahmet Çakır, Kemal Ustabaşı, Davut İşçi, Erdinç Ertuğral ve Mehmet Sevgi.

DANIŞMA KURULU: Mümin Nuhoğlu, Coşkun Yılmaz, Metin Berber, Halil Kul, Halil Saka, Yaşar Şimşak, İsmail Yurdusever, Gül Berber, Hasan Akkan, Ahmet Ertuğral, Mustafa Yılmaz, Ahmet Mor, Arif Balcı, Mustafa Mor ve Musa Kumbaroğlu.