Doğu Karadeniz’in ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlamak, yıllardır ortak değerlerde buluşan hemşehriler arasında dayanışmayı daha da güçlendirmek amacıyla ‘Çakıroğlu Yayla Etkinliği’ düzenlendi.

Aynı zamanda bölgenin kültürel ve tarihi miraslarından biri olan ‘yaylacılık’ geleneğini tanıtmayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı hedefleyen etkinliğe TBMM Trabzon 27. Dönem Milletvekili Hüseyin Örs, Hayrat Kaymakamı Orçun Cüneyt ZOR, Of Belediye Başkan Vekili Ömer Çakıroğlu, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuhoğlu, Siyasi parti temsilcileri, dernek başkanları başta olmak üzere Ülkemizin dört bir tarafından 6.000 binden fazla vatandaşımız katıldı.

WhatsApp Image 2022-08-29 at 10.55.28

Of/Hayrat Çakıroğlu (Çunis) Yaylası’nda düzenlenen etkinliğe Karadeniz müziğinin güçlü temsilcisi Selçuk Balcı, yöresel sanatçılar Lütfü Güner, Sıla Kurt, Mirhalim ezgileriyle renk kattı. Etkinlikte folklor ekibi de sahne aldı. İkramları ile etkinliğe katkı veren bölgenin güçlü kurumu ÇAYKUR’a ve diğer destekçilere plaket sunuldu.

WhatsApp Image 2022-08-29 at 10.55.30

Çakıroğlu Vakfı Başkanı Dr. Ömer Lütfü ÇAKIROĞLU konuşmasında bölgenin önemli bir kültürel mirası olan yaylacılığı gelecek kuşaklara aktarmanın önemine dikkat çekti. Çakıroğlu, “Kültürel mirasımıza sahip çıkarken aynı zamanda ilimizin turizm ve ekonomik hareketliliğine destek olmak, hemşehrilerimizle birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek istiyoruz” diye konuştu.

WhatsApp Image 2022-08-29 at 10.55.31

Komşularıyla gönül birlikteliği olan aynı sofrayı, aynı sevinci ve tasayı paylaşan bir aile geleneğinden geldiklerini vurgulayan Çakıroğlu, etkinliği önümüzdeki yıllarda Trabzon, Rize ve ilçelerinden başlayarak Çakıroğlu Yaylası’nda sonlanacak ‘yayla yolculuğu festivali’ne dönüştürmeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

İYİ Partili Hüseyin Örs'ten İtfaiyecilik Haftası'nda anlamlı ziyaret İYİ Partili Hüseyin Örs'ten İtfaiyecilik Haftası'nda anlamlı ziyaret

TBMM 27. Dönem Millet Vekili Hüseyin Örs, Çakıroğlu Yayla Etkinliğinin bölgemi için önemli hareketlilik yaratacağı, bölgenin ekonomisine pozitif katkı sunacağını ifade etti.