Süper Lig'de Trabzonspor ile karşılaşacak Kayserispor'da teknik direktör Çağdaş Atan maç öncesi açıklamalarda bulundu.

Kayserispor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, Trabzonspor'a karşı sahalarında zorlu bir mücadele vereceklerini ancak iyi hazırlanmak ve galibiyet serilerini taraftarlarının önünde sürdürmek istediklerini söyledi. Atan, kulübün tesislerinde antrenman yapmadan önce gazetecilere verdiği demeçte, Mustafa Pektemek'in geçen hafta sakatlıktan döndüğünü ve Emrah Bassan'ın bu hafta sakatlıktan döndüğünü söyledi.

62b1664c66a97cf02c5cf877

Takımdaki tek eksiğin Ali Karimi olduğunu anımsatan Atan,

Abdullah Avcı'ya Dünya Kupası fırsatı! Abdullah Avcı'ya Dünya Kupası fırsatı!

"Onu da en kısa zamanda bekliyoruz. Moralimiz iyi, iyi çalışıyoruz. Çok önemli bir maç. Ligin doğal favorilerinden bir tanesi. Geçtiğimiz senenin şampiyonu Trabzonspor'a karşı oynayacağız. Kendi evimizde iyi bir performansımız var. Bunu devam ettirmek istiyoruz. O yüzden bu hafta seyircinin desteğine çok ihtiyacımız var. Onları stadı doldurmaya davet ediyorum." dedi.

Atan, Trabzonspor maçında güzel, coşkulu, sahada yapmak istediklerini uygulayan, iyi oynamaya çalışan bir Kayserispor izlettireceklerini kaydetti.

62eedc7366a97cb91f1f80f8

Kendi evlerinde 3 karşılaşmadan da galibiyetle ayrıldıklarını anımsatan Atan, şöyle devam etti:

"Her maç konuşmasında, soyunma odasında 'burası bizim evimiz. Yani burada kazanmamız gerekiyor' diye konuşuyoruz. Bu maçta o maçlardan bir tanesi olacak. Gün gelince belki inşallah hiç gelmez ama kaybedeceğiz. İnşallah bu zaman o zaman değil. Evimizde sürdürdüğümüz galibiyet serisini devam ettirmek istiyoruz. Ama her şeyden öncelikli amacımız seyircimizle bütünleşip, coşkulu oynayıp iyi futbol oynamak, rakibe oyunumuzu kabul ettirmek. Zor bir maç olacak ama güzel bir maç olacak."

thumbs_b_c_c11a1534d34c721a9d8b0b65aec5e4e9

Tecrübeli savunma oyuncusu Dimitrios Kolovetsios ise güçlü bir rakibe karşı oynayacaklarını söyledi. Milli arayı iyi değerlendirdiklerini vurgulayan Kolovetsios, "Kaliteli oyuncuları var. Dolayısıyla hocamızla birlikte taktik antrenmanlarda buna çalışıyoruz. Bu süreçte çok iyi çalıştık, iyi motive olduk. Umuyorum ki taraftarımızın da desteğiyle bu hafta çok güzel bir skor alacağız." ifadelerini kullandı.