12 milyonluk Vizyon projesi Yalıncak Plajı 7 ayda  perişan oldu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olarak sunduğu 12 milyon liraya mal olacak şekilde yapılan Yalıncak Plaj düzenlemesi bir yılını doldurmadan adeta kaderine terk edildi. Yaz sezonu öncesinde Yalıncak Plajında, çocuk parkının su topladığı, mendirek betonlarının parçalandığı ve ahşap platformların kırıldığı görüldü. Plajın bir yılını bile doldurmadan bu hale gelmesi tepki topladı.

BİR YIL BİLE DOLMADAN 7 AYDA PERİŞAN HALE GELDİ

900 metre alan üzerinde arka tarafta yeşil alanlar, yeme içme mekanları, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ve otoparklarla vatandaşa yeni bir yaşam alanı sunmak için 12 milyon lira harcanarak yapılan Yalıncak plaj düzenlemesi geçtiğimiz Eylül ayında açılmıştı. Açılışın üzerinden yalnızca yedi ay geçmiş olmasına karşın çocuk parkı su topladı, tuvaletlerde arızalar oluştu, mendirek betonları parçalandı, Yalıncak Plajı bir yılı doldurmadan yenilenmeye muhtaç hale geldi.

BÜYÜKŞEHİR’İN VİZYON PROJESİYDi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Eylül ayında gerçekleşen açılışta,  Plajı Büyükşehir’in vizyon projelerinden biri olarak tanıtarak “Büyükşehir kalitesi ve Büyükşehir vizyonuyla projelendirilen ve bugün hayata geçirilen bir önemli yatırımın açılışında beraberiz. Çocuklarımızla, gençlerimizle ve hemşehrilerimizle böyle bir etkinlikte bir arada bulunmak çok memnuniyet verici. Buranın eski halini bilenler, şu anki haline benim gibi inanamıyor olabilirler. Hakikaten bu sahil alanı çok farklı bir noktaya taşınmış oldu. Yaklaşık 35 bin metrekarelik bir alanda düzenleme yaptık. Burada sadece bir plaj çalışması yapılmadı, aynı zamanda vatandaşlarımızın yaz kış hizmetinde olacak 1 kilometreye yakın bir sahil düzenlemesi gerçekleştirildi.” ifadelerini kullanmıştı.

Trabzon'da kumar baskını! Trabzon'da kumar baskını!

Fatoş YETİMHELLAÇ