Büyükşehir Belediyesinin birçok taşınmazı satıp savurması CHP’nin tepkisini çekti.

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Büyükşehir Belediyesinin sürekli taşınmaz satmasını eleştirdi. 150 milyona otopark satışı yapıldığını kaydeden Hacısalihoğlu, “Bugün ki inşaat maliyet fiyatlarıyla o binayı o paraya yapabilir misiniz? Haziranda tekrar ek bütçe isterler.” dedi.

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesine tepki gösterdi. Başkan Murat Zorluoğlu döneminde çok sayıda taşınmazsın satışa çıkarıldığına işaret eden Başkan Hacısalihoğlu, yapılan ek bütçenin de yeterli olmayacağını ileri sürdü. Yapılan taşınmaz satışlarını eleştiren Hacısalihoğlu, “Çok yakında Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait Meydan’daki tarihi binayı da satışa çıkarırlarsa şaşırmayacağım. Şehrin dört bir tarafında Trabzon Büyükşehir Belediyesine ait ne kadar taşınmaz varsa satılıyor. Şimdi de Yavuz Selim Bulvarı’nda yeni yapılan 356 araçlık otopark satılmış.” ifadelerini kullandı.

150 MİLYONA OTOPARKIN SATIŞINI GERÇEKLEŞTİRMİŞLER

Trabzon Fatih'te yangın çıktı Trabzon Fatih'te yangın çıktı

Büyükşehir belediyesinin bir ay önce ek bütçe talebini Belediye meclisine getirdiğini de hatırlatan Zorluoğlu, “Geçen ay Büyükşehir Meclisinde ek bütçe istemişlerdi demek ki yetmemiş. 150 milyona otoparkın satışını gerçekleştirmişler. Bugün ki inşaat maliyet fiyatlarıyla o binayı o paraya yapabilir misiniz? Bu satışında yeterli olmayacağı belli. Haziranda tekrar ek bütçe isterler.” eleştirilerinde bulundu.