Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Oktay Söğüt, Ortahisar Belediyesinin ilçesinin en değerli taşınmazını satışa çıkardığını söyleyerek, tepki gösterdi.

Ortahisar Belediye Meclisinin CHP’li Üyesi Oktay Söğüt, Ortahisar Belediyesinin ilçesinin en değerli taşınmazını satışa çıkardığını kaydederek, dikkat çeken eleştirilerde bulundu. Meclis Üyesi Söğüt, “Bilindiği üzere son günlerde katlı otopark, akaryakıt istasyonu satışları ve altı ilçemizdeki yedi parça taşınmaz için alınan satış kararları ile tepki çeken Trabzon Büyükşehir Belediyesi gibi, Ortahisar Belediyesi de çok tartışılacak bir satışı gerçekleştirmek üzere. Ortahisar Belediyesi, envanterinin en değerli taşınmazlarından birini,  belki birincisini, salı günü açık teklif usulü ihale ile satacak. 2 nolu Beşirli Mahallesi’nde daha önce kapalı semt pazarı, şimdilerde ise biri spor merkezi olmak üzere kiracıları olan mülk, 1585,67 metrekare yüzölçümüne sahip. Bu taşınmazın satışının, Belediye Meclisi’nin gündemine gelmesi, komisyonda görüşülmesi, tekrar Belediye Meclisi’ne gelmesi, müzakeresi ve satış kararının alınması topu topu 24 saat sürdü. Nisan Meclisi’nin birinci günü gündeme gelen bu satış düşüncesi, ikinci gün karara bağlanmış oldu.” açıklamasında bulundu.

Gözden kaçırmayın

Vakfıkebirli şehit ailelerinden anlamlı ziyaret Vakfıkebirli şehit ailelerinden anlamlı ziyaret

CHP GRUBU RET OYU VERMİŞTİ

Plan ve Bütçe Komisyonunda bu satışa ret oyu verdiğini de kaydeden Meclis Üyesi Söğüt, “Beş kişiden oluşan Plan Bütçe Komisyonu’nun bir üyesi olarak, ‘Taşınmaz envanterimizde önemli bir kayıp yaşanacağından ve kamusal bir amaca yönelik kullanılması gerektiğinden’ şeklinde şerh koymuş, ret oyu vermiş, Belediye Meclisi’nde ise şerhimin sebeplerini anlatmıştım. Grup başkanvekilimiz Turgay Şahin de grubumuz adına, ‘İdarenin, ekonomik sıkıntı yaşanacak günlerin geleceğini göremediğini, ayağını yorganımıza göre uzatmadığını, yeni gelir kaynakları yaratmak gerekirken kolaya kaçıp, var olan kaynakları elden çıkarmanın doğru olmadığını’ söylemiş, oylamada da CHP grubu olarak satışa ret oyu vermiştik. Bu karşı çıkışımızı, kamu adına, Ortahisar adına, Trabzon adına, sizin adınıza elimizden geldiğince o günde, o günden sonra da yapmaya çalıştık. Fakat sıkıştıkları her yerde, her kararda aldıkları oyu bahane edenler, şimdi de aynı şeyi yapıp, parmak sayılarının fazlalığına sığınıp, satışı kararını hayata geçiriyor. Kaldır el indir el yöntemiyle, kamunun çok değerli bir mülkü salı günü satılıyor. Bilgin olsun Ortahisar, bilgin olsun Trabzon…” ifadelerini kullandı.