Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Kasım ayı ilk oturumu Başkan Murat Zorluoğlu başkanlığında yapıldı. Başkan Zorluoğlu, Ortahisar’daki çalışmaların yanı sıra Sürmene, Arsin gibi ilçelerde yapılan yatırımlarla ilgili de bilgiler paylaştı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Kasım ayı ilk oturumu Başkan Murat Zorluoğlu başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısı Ekim ayı faaliyetleri hakkında bilgilendirmeyle başladı.  Ekim ayı faaliyetleri hakkında da bilgi veren Başkan Zorluoğlu,

"Görme engelli vatandaşlarımızın tek başına Trabzon Büyükşehir Belediyesinin toplu ulaşım sisteminden yararlanmasına olanak sağlayan Türkiye’de örneği olmayan çok iyi bir uygulama başlattık. Bu uygulama sayesinde inşallah görme engelli vatandaşlarımız yardıma ihtiyaç duymadan toplu taşıma sistemimizden faydalanacaklar. KTÜ C Kapısı önüne asansör yapımı gerçekleştirdik. Çalışmaya başladı. Uzunsokak 10 adet ve Maraş Caddesine 30 adet olmak üzere toplam 40 adet izmaritlik yerleştirildik. Sigara içen vatandaşlar izmaritleri genellikle oradaki çiçeklerin bitkilerin dibine bırakıyordu. İnşallah oralar eskisi kadar kirlenmeyecek diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

MECLİS-5

PAZARKAPI’DA YAPILAN CAMİNİN ETRAFI İÇİN İHALE YAPILDI

Yapılan yatırımlara ilişkin de bilgiler paylaşan Başkan Zorluoğlu, “Sürmene Sahili Plaj Düzenleme işi için yer teslimi yapıldı. Sözleşmesi zaten yapılmıştı. İnşallah Trabzon’a çok güzel bir plaj kazandıracağız. Hedef deniz sezonu açılmadan hizmete alınması. Orada bay bayan soyunma odaları, büfe, duş kabinleri vb. olacak. Pazarkapı Mahallemizde yaptığımız caminin etrafındaki alanla ilgili de ihale yapıldı. Sözleşme aşamasındayız. Bu alanı bir bütün olarak ele alıyoruz. Çok ciddi bir maliyeti var. Yeni bir rekreasyon alanı yapılacak. İş yapımı yakında başlıyor” şeklinde konuştu.

Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek! Trabzon’da uluslararası festival düzenlenecek!

Birçok projenin ihalesi yapıldı

İLÇELERDEKİ PROJELERDE SON DURUM

İlçelerdeki yatırımlara ilişkin de bilgiler aktaran Başkan Zorluoğlu, “Çayırbağı Pazaryeri ve Otopark ihalesi yapıldı. Yer teslimi yapıldı. Arsin Sahil Parkında epey bir iş yaptık. Yenilenmesi ile ilgili çalışmalar yaptık. İş geçici kabul aşamasına geldi. Aydınlatılmasıyla ilgili, oyun gruplarıyla ilgili çeşitli değişiklikler yapıldı. Tonya Pazaryeri Gençlik Merkezi tasfiye edilmişti. Yeniden ihalesi yapıldı. Sözleşme aşamasında. İnşallah tamamlandığında çok güzel bir Pazar yeri ve otopark ilçeye kazandırılacak.” diye konuştu.

Birçok projenin ihalesi yapıldı 3

MEYDANA BATI’DAN ULAŞIM SAĞLANACAK

Meydana Batı’dan gelişler için önemli bir yol çalışması gerçekleştirdiklerini de ifade eden Başkan Zorluoğlu, “Kalhane sokakta düzenleme yaptık. Yeniden trafiğe açıyor. Meydana çok iyi bir bağlantı yolu yaptık. Batıdan gelirken Meydana ulaşım sağlanacak önemli bir dokunuş yapıldı. Çocuk Trafik Eğitim Parkı hizmete açıldı. Çalışmalar başladı. Hafta içi okullarımız, hafta sonu aileler faydalanıyor. Gidenlerin keyif aldığı park çalışıyor.” açıklamalarında bulundu.

Birçok projenin ihalesi yapıldı (1)

ORTAHİSAR BÜYÜK ALTYAPI PROJESİNDE SON DURUM

Altyapı projesindeki son durum hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Zorluoğlu, “Ortahisar Büyük Altyapı Projesinde bugüne kadar AB projesi kapsamında 300 kilometre ama genel itibariyle  projesinde genelinde 530 km içme suyu hattı yapıldı. 23 kilometre yağmur suyu hattı, 71 kilometre kanalizasyon hattı, 15 adet yeni depo yapımı tamamlandı. Çalışmalar şehrin Batı kısmında devam ediyor.8 bin 385 bin binada toplam 60 bin 250 kişiye yeni hattan su verilmeye başlandı. Ortahisar’da kayıp kaçak oranı yüzde 62,8’di. Yüzde 40'a kayıp kaçak oranı indi. Memnuniyet verici bir gelişmedir. Büyük bir ekseriyeti kayıpla ilgiliydi. Üstyapı çalışmaları da Ortahisar Belediyemizle hızlı bir şekilde sürdürülüyor. Zaman zaman geçici kaplama yaptığımız zaman zaman da beklemek zorunda yaptığımız yerler oluyor. Birçok yerde hakikaten çok ciddi çalışmalar yaptık. Kendilerini kutluyorum. Çalışmalar aynı anlayışla ve kararlılıkla devam edecek. Bütün ilçelerimizde yaz boyunca beton ve asfalt çalışması yaptık. Maçka'da Of'ta Vakfıkebir'de yol çalışmalarımız devam ediyor. Mevsim fırsat verdiği sürece yıl sonuna kadar çalışmalarımız devam edecek." açıklamalarında bulundu.