Milli boksör Busenaz Sürmeneli, 66 kiloda altın madalya yolunda.

Yusuf Yazıcı nereye gidecek? Menajeri bu kez net konuştu Yusuf Yazıcı nereye gidecek? Menajeri bu kez net konuştu

Uluslararası Boks Birliği (IBA) tarafından düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'na Türkiye ev sahipliği yaptı. Son dünya şampiyonu Milli boksör Busenaz Sürmeneli, 66 kiloda altın madalyaya bir adım daha yaklaştı.

Başakşehir Gençlik ve Spor Tesisleri'nde düzenlenen boks müsabakasında çeyrek finalde Özbek Navbakhor Khamidova ile karşılaşana Busenaz, rakibini mağlup etti.  Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Sürmeneli, "Şampiyonadaki 5 maçımdan 3'ü bitti. Yarısından çoğu gitti. İnşallah finale emin adımlarla gidiyoruz. İstiklal Marşı'mızı burada bağıra bağıra, ağlaya ağlaya söylemek istiyoruz. İnşallah adımızı efsaneler arasına yazdırma yolunda gitmek istiyorum. Şampiyonluğumu korumak istiyorum." dedi. Maç sırasında rakibinin hakemle yaptığı diyalogun kendisinin atEşlediğini vurgulayan Sürmeneli," Karadeniz kızıyım. Biraz hırçın ve deliyim. Ringde agresifliği seviyorum, seyirciyle coşuyorum. Her zaman da böyle olacak. Bu hırçınlığımı kaybedene kadar bu ringde olacağım." ifadelerini kullandı. 

Her şey izleyenler için

Milli Boksör Busenaz Sürmeneli'nin antrenörü Cahit Süme de maç ile ilgili şu sözleri kullandı: "Biz istedikten sonra ringde yapamayacağımız yok. Altyapımız çok kuvvetli, tecrübeliyiz, güçlüyüz, cesaretliyiz. Ringde her şeyi düşünüp konuşuyoruz. Pozitif yanımız da seyircimizin önünde oynamak. Onların önünde seyir zevki anlamında biraz daha dikenli oynuyoruz. Her şey seyircilerin zevk alması için."