Trabzon’un Ortahisar Erdoğdu Mahallesinde bulunan Büklüm sokakta yaşayan vatandaşlar çevre sokaklarda doğalgaz bulunmasına karşın kendi sokaklarına 10 yıldır doğalgaz verilememesine tepki gösterdi. Büklüm sokağın 10 yıl önce ana yola katılmak için yıkılacağı söylenmiş, ancak 2 yıl önce yıkılmama kararı alınmıştı. Yıkım kararının iptallinin ardından mahalle sakinleri doğalgaz döşenmesini bekliyor.

Yomra'dan Trabzon'u üzen haber! Asım Adakul hayatını kaybetti Yomra'dan Trabzon'u üzen haber! Asım Adakul hayatını kaybetti

KOMŞU SOKAKLARDA DOĞALGAZ VAR

10 yıl önce hakkında yıkılma kararı çıktığı için çevresindeki tüm sokaklara doğalgaz verildiği halde Büklüm sokak’a doğalgaz verilmedi. Ancak iki yıl öce alınan karar iptal edilerek sokağın yıkımından vazgeçildi. Ama buna rağmen sokağa hala doğalgaz bağlanmadı. Mahalle sakinlerinden Şeyda Kaya defalarca yetkililerden bilgi almaya çalıştıklarını ancak sorunun giderilmesi ile ilgili tatmin edici bir cevap veren kimsenin olmadığı söyleyerek, “10 yıldır bu sokakta doğalgaz bekliyoruz. 10 sene önce diğer sokakların hepsine doğalgaz bağlandı. Sokak yıkılacak, yola bağlanacak denildi ama 2 yıl önce bu karardan vazgeçtiler. İki yıldır bu sokaktaki herkes doğalgaz dağıtıcısını, belediyeleri aradık. Yapılacak dendi ama yapılmıyor. 10 yıldır doğalgaz sorununun çözülmesini bekliyoruz. Artık bu işe bir çözüm bulunmalı” dedi.

Fatoş YETİMHELLAÇ