Trabzon trafiği artık bu yükü kaldırmıyor Trabzon trafiği artık bu yükü kaldırmıyor

Fatoş YETİMHELLAÇ- Geçtiğimiz yıl Ayasofya sahilinde doğanın kendi kendine oluşturduğu kumsal alanda bugünlerde çöp birikintileri tepkilere neden oluyor. Arap turistlerin de yoğun olarak ziyaret ettiği sahildeki durum için Trabzonlu vatandaşlar, “Burası turizm şehri. Bu görüntüler bize hiç yakışmıyor” dedi.

CAM KIRIKLARI, İÇKİ ŞİŞELERİ….

Turistlerin Trabzon gezilerinde uğrak yerlerinden biri olan sahildeki çöpler herkesin tepkisine neden olmaya başladı. Ayasofya’da insanların deniz kenarında oturabildikleri yerlerden biri olan alanda çam şişelerin, pet şişelerin ve diğer atıkların oluşturduğu çevre kirliliği vatandaşları rahatsız etmeye başladı. Can Arslan isimli vatandaş oluşan çevre kirliliğinden dolayı duyduğu rahatsızlığı, “Burası insanların yoğun kullandığı bir yer. Bu şekilde çöp içinde olması bizim şehrimize yakışmıyor. İnsanlar çocuklarıyla geliyor. Cam şişeler çoklara zarar verebilir. Buranın düzenli olarak temizlenmesi lazım” dedi.

TURİSTLER DE GELİYOR

Arslan, turistlerin de bu manzaraya şahit olduğunu belirterek, “Arap turistler de burada vakit geçit geçirmek için bulunuyor. Aileleriyle buraya geliyorlar. Bu görüntüler turizm şehri olan bir şehre yakışmıyor. Turistleri bu şekilde çöp dolu bir alalarla mı karşılayalım? Bunun çaresine bakılsın” dedi.