Trabzonspor’da şampiyonluk kutlamaları hazırlıkları yapılırken, gözler Ahmet Ağaoğlu’nun birlikte yola çıktığı yöneticilere çevrildi.

Muharrem Usta yönetiminden, 8 Nisan 2018 tarihinde yapılan olağanüstü kongrede görevi devralan Ahmet Ağaoğlu 2019’da yapılan kongrede birçok yöneticiyle yollarını ayırmıştı. Ağaoğlu’nun birlikte yola çıktığı yöneticileri tek tek arayarak şampiyonluk kutlamalarında birlikte fotoğraf vermeleri temenni ediliyor.

Hayrettin Hacısalihoğlu, Mehmet Yiğitalp, Önder Bülbüloğlu!

Ağaoğlu’nun ekibinde en önemli yöneticilerin başında Hayrettin Hacısalihoğlu yer almıştı. Ayrıca bir önceki dönemin Asbaşkanı Mehmet Yiğit Alp vardı. Alp, özellikle Teknik Direktör Abdullah Avcı’yı sezon başında göreve getirmek istemiş, bu konuda Ağaoğlu ile fikir ayrılığı yaşamıştı.

Bu fikir ayrılığı neticesinde Bordo mavili takım 2020-2021 sezonuna İngiliz teknik direktör Eddie Newon ile sezona başlamıştı. Ancak alınan başarısız sonuçlardan sonra İngiliz hoca 8 hafta sonra görevinden ayrılmak zorunda kalarak yerine Abdullah Avcı getirilmişti.

Teknik Direktör konusunda yaşanan bu fikir ayrılığından sonra Ahmet Ağaoğlu ile Mehmet Yiğit Alp’in yıldızı bir türlü barışmamış ve ilk genel kurul öncesi Alp yeni dönemde görev almayacağını açıklayarak veda etmişti. Avcı konusunda başkan yardımcısı, şimdiki yönetimin Asbaşkanı Ertuğrul Doğan da Abdullah Avcı’dan yana tavır koymuştu.

AĞAOĞLU KİMLERLE ÇALIŞTI?

8 Nisan 2018

Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Asil Üyeler: Hayrettin Hacısalihoğlu, Mehmet Yiğit Alp, Ömer Sağıroğlu, Önder Bülbüloğlu, Faruk Kanca, Emin Kahraman, Haluk Şahin, Mesut Çağlar Bozoğlu, Cahit Erdem, Zeyyat Kafkas, Müminhan Bilgin, Ertuğrul Doğan, Yalçın Orhan, Serdar Ekrem Şirin

Yedek üyeler: Zafer Göktaş, Özer Bayraktar, Onur Sağır, Tuncay Uzunal, Lokman Sadıklar, Dursun Ali Sakarya, KemalErtürk

Trabzonspor'da, 1-2 Aralık 2019

Ahmet Ali Ağaoğlu,

 Mehmet Yiğit Alp,

Ertuğrul Doğan,

Önder Bülbüloğlu,

 Müminhan Bilgin,

Emin Kahraman

Ömer Sağıroğlu,

Haluk Şahin,

Özer Bayraktar,

Serdar Ekrem Şirin,

Yalçın Orhan,

Ahmet Fikret Gökhan

Yusuf Hayırlıoğlu,

 Sertaç Güven

Yaşar Kibar Güven,

Zafer Göktaş,

KemalErtürk,

Dursun Ali Sakarya, Tuncay Uzunal, Lokman Sadıklar, Eda Lermi Zorer

78’inci Genel Kurul

Trabzonspor’un 47. Yönetim Kurulu'nun seçileceği Genel Kurul'da tek listeyle aday olan Başkan Ahmet Ağaoğlu, önceki dönemde yönetimde yer almış 9 isme listesinde yer vermedi. Ağaoğlu’nun önceki döneminde yer alan Haluk Şahin ve Önder Bülbüloğlu da yönetim kurulundan istifa etmişti.

Ağaoğlu’nun başkan seçildiği dönemde yönetim kurulunda görev alan ve yeni listede bulunmayan isimler şöyle oluştu:

Mehmet Yiğit Alp, Emin Kahraman, Sertaç Güven, Ahmet Fikret Gökhan, Özer Bayraktar, Yusuf Hayırlıoğlu, Dursun Ali Sakarya, Tuncay Uzunal, Eda Lermi Zorer

4-5 Aralık 2021 kongresi

Çağdaş Atan Trabzonspor maçı öncesi konuştu Çağdaş Atan Trabzonspor maçı öncesi konuştu

Ahmet Ağaoğlu

Ertuğrul Doğan

Ömer SAĞIROĞLU

Müminhan BİLGİN

Yalçın ORHAN

Zeyyat KAFKAS

Kibar Yaşar GÜVEN

Serdar Ekrem ŞİRİN

Zafer GÖKTAŞ

KemalERTÜRK

Ali Haydar GEDİKLİ

Esat EMANET

Faruk HACIHALİLOĞLU

Şemsetdin HANCI

Sami KARAMAN

Lokman Sadıklar

Ertuğ ÖZARMAN

Coşkun ÖZTÜRK

Ahmet BEŞİR

İbrahim TÜFEKÇİ

İbrahim AYDIN