Ortahisar Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısı bugün Başkan Ahmet Metin Genç başkanlığında başladı. Toplantıyı Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman ve yönetimi takip etti.

YÜZDE 70’i TAMAMLANDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı  ile açılan toplantının başında Başkan Genç, yapılan çalışmaların sunumunu gerçekleştirdi.
SMA Tip 1 Hastası Egemen bebek için Ortahisar öncülüğünde yapılan bağış programlarında tedavi maliyetinin yüzde 70 tamamlandığını belirten Genç, katılımcılara da teşekkür etti.

ORTAHİSAR TAKIMI TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Samsun 2022 Teknofestte Türkiye 2. olan Ortahisar Roket Takımı üyeleri de toplantıya katılarak Başkandan ödüllerini aldı. Genç, “20 km yüksek irtifada dikey atış yapıldı. Takımımız ikinci oldu. Eğitmenlerine de teşekkür ediyoruz. Birazdan ödüllerini vereceğiz.” dedi.

DESTEKLEME KURSU

Ortahisarın destekleme kurslarıyla ilgili verdiği bilgide Başkan Genç, “518 öğrenciyle sezon hazırlandı. 191 öğrenci sınavı kazandı.
Hiçbir gideri yok. Mezun öğrencilerimiz için. Bütün hepsi belediyemiz uhdesinde yapılıyor. Milli eğitim ile profesyonel birlikteliğimiz var. 900 öğrenciye kadar kapasitemiz var. Kayıtlarımız başladı. 19 Eylül’e kadar müracaata açık.” diye konuştu.

Trabzon'da apart ve pansiyona fuhuş baskını! Trabzon'da apart ve pansiyona fuhuş baskını!

BOZTEPE SEYİR TERASINDA SON DURUM

Boztepe seyir terasının ise ahşap zeminin serileceğini yılbaşına kalmadan terasın hizmete açılacağı kaydedildi.

157 BİN ZİYARETÇİ ÇEKTİ

Trabzon Akvaryum’a 19 Mayısta açılıştan itibaren 157 bin 216 kişi başı satılan bilet. 26 bin 249’u yabancı olmak üzer akvaryum ciddi ilgi odağı oldu.