Süper Kupa maçı için İstanbul Olimpiyat Stadı'nda Sivasspor ile karşı karşıya gelecek olan Trabzonspor'da taraftarlar biletlere akın etti.

Trabzonspor'dan yeniden Efecan girişimi Trabzonspor'dan yeniden Efecan girişimi

30 Temmuz 2022 Cumartesi günü saat 20.45'te oynanacak Süper Kupa Finali'nin biletleri 5 gün önce satışa çıkarken, Trabzonsporlu futbolseverler maça büyük ilgi gösteriyor.

25 bin koltuk satıldı

Olimpiyat Stadı'nda Türkiye Kupası'nın sahibi Sivasspor'a karşı oynanacak maç için bordo mavili taraftarlara 33.000 koltuk ayrıldı. Bu koltukların 25.000'i şimdiden satıldı.

Doğu tribünü biletleri 150 TL'den, kuzey tribünü ise 75 TL'den satışa sunulurken, kalan biletlerin hafta içinde tamamen tükenmesi bekleniyor. Sivasspor tarafına 29.000 koltuk verildi. Ancak Kırmızı ve Beyaz taraftarlar şu ana kadar yaklaşık 2.000 bilet satın aldı.

Trabzonspor taraftarı diğer koltukların da satışa açılmasını istiyor

Trabzonspor taraftarları, 75 bin kapasiteli Olimpiyat Stadı'ndaki diğer koltukların da satışa açılmasını istiyor. Olimpiyatlarda en son 15 Mayıs'ta Altay mücadelesi oynayan Trabzonspor, tarihi günlerinden birini yaşamıştı. Yaklaşık 75.000 taraftar stadyuma akın ederken, Bordo Mavililer İstanbul'da kendi rekorunu kırdı.