Stoper hamlelerini ard arda yapan Trabzonspor, bu eksiği gidermek için transferde adeta operasyon yapıyor.

Transfer planlamasını sezon başı yapan Trabzonspor, öncelik verdiği transferlerin çoğunu gerçekleştirdi. Gelecek sezona güçlü girmejk isteyen fırtına artık tüm odağını stoper mevkiine çevirdi.

Savunma takviyesini kısa sürede bitirerek devam etmek isteyen Karadeniz temsilcisi bu transfer için dört koldan hamle yapıyor. Hertha Berlin'den Boyata için 2 milyon Euro teklif veren ve Bundesliga takımıyla görüşmelerde bulunan Trabzonspor alternatiflere de yöneliyor. Almanya'da hedef olan diğer oyuncu ise Stefan Posch. Hoffenheim forması giyen 25 yaşındaki başarılı defans oyuncusu için nabız yoklayan Trabzonspor, bu oyuncu için de somut adımlar atacak.

Gündemdeki diğer isim! Florian Grillitsch

Trabzonspor'un gündeminde sadece ikin oyuncu yok. Bordo mavili takım transferlerin gerçekleşmeme ihitimaline karşın listesini kalabalık tutuyor. Karadeniz ekibi Florian Grillitsch için de çalışıyor. Ancak bu transfer çok kolay görünmüyor. Ana alanı ön libero olmasına rağmen, geçen sezon ağırlıklı olarak Hoffenheim'da stoper olarak oynayan yıldız oyuncu, Avusturya futbolunun önemli yeteneklerinden biri olarak kabul ediliyor. Piyasa değeri 16 milyon Euro olan Grillitsch, daha önce Almanya'da Werder Bremen forması giymişti.

İşte Marc Bartra transferinin perde arkası! İşte Marc Bartra transferinin perde arkası!

Teknik direktör Abdullah Avcı'nın, geçen yıl Bundesliga'da 18 maça çıkan yıldız oyuncu için istekli olduğu öğrenildi.