TELEFERİĞE KARŞI ÇIKAN ZORLUOĞLU’NA  KENT KONSEYİ FÜNİKİLER ÖNERMİŞ...

31 Temmuz 2021 Cumartesi 10:11
TELEFERİĞE KARŞI ÇIKAN ZORLUOĞLU’NA   KENT KONSEYİ FÜNİKİLER ÖNERMİŞ...

Trabzon Kent Konseyi oluşumuna en başından beri itirazımız var. İtirazımız üç ana maddeye dayanıyor. 1-Net bir seçimle oluşmadı. Yangından mal kaçırır gibi sonuçlandı. 2- Kent konseyi Başkanlığı bir üniversitenin rektör yardımcısının işi değil. Her gün, her saat kenti düşünecek ve üretecek bir kafa lazım. 3- Kent konseyleri, belediye başkanlıklarının arka bahçesi olmamalı.

Trabzon Kent Konseyi Başkanı’nın konseyi arka bahçe haline getirdiğini daha önce yazmıştık. Belediyeden yer isteyen ve alan, para ve eleman bekleyen bir kent konseyi toplum yararına yönetimi uyaramaz. Ancak yağ çekerek algı oluşturur. İşte bunun somut bir örneği önümüzde…

Trabzon Kent Konseyi, Trabzon turizmi konusunda anket düzenlemiş.  Sahil için acil eylem planı hazırlanması istenmiş. Bir de Trabzon Limanı’ndan Boztepe’ye fünikiler önerilmiş. Ortaya çıkan sorunlar yeni değil. Hepsi bilinen sorunlar. Dolayısıyla yapılan iş dostlar alışverişte görsün misali ve algı. Algı hangisi biliyor musunuz? Fünikiler talebi. Meydan’dan Boztepe’ye ya da Moloz’dan Boztepe’ye iki ayrı teleferik projesi var. Turizme yeterince inanmayan Murat Zorluoğlu teleferik projelerini elinin tersiyle itmişken, Kent Konseyi’nin fünikiler önerisi biraz abest kaçtı. Bize göre sadece algı oluşturmaktan ibaret. Peki kent Konseyi Başkanı Sayın Hasan Karal neden böyle davranıyor? Yani neden bağımsız davranamıyor? Kentin gerçek ihtiyaçlarını ve yapılan yanlışları neden konuşmuyor? 200-300 STK varken neden 20-30 STK ile iş kotarmaya çalışıyor? Bunun bir sebebi olmalı. Bize göre bunun sebebini yakında açıklayacağız.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.