Dönüşümü anlattı

17 Haziran 2021 Perşembe 08:33
Dönüşümü anlattı

TRABZON Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, dönüşüm sürecinde her dolmuşta şoför esnafına 20’şer bin TL kazandırdığını belirtti. Usta, “10 kişilik araçlar 12 kişi olduğu için koltuk başı ödenecek 10’ar bin TL’nin esnafımızın cebinde kalmasını sağladık.” dedi.  

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta şoförler için yaptıklarını anlattı, yeni projelerinin yolda olduğunu söyledi.

İKİ KOLTUĞA ÜCRET ÖDENMEDİ

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ömer Hakan Usta, göreve geldikten sonra verdiği sözleri tek tek yerine getirdiğini belirterek, önümüzdeki süreçte hizmetleri aksatmadan devam edeceklerini ve şoför esnafına yeni müjdeler vereceğini söyledi. Dönüşüm sürecinde her dolmuşta şoför esnafına 20’şer bin TL kazandırdığını ve buna sağlayan belediye başkanına teşekkür eden Başkan Usta, “10 kişilik araçlar 12 kişi olduğu için koltuk başı ödenecek 10’ar bin TL’nin esnafımızın cebinde kalmasını sağladık” diye konuştu.

HİZMETLERİNİ TEK TEK SIRALADI

Görevi geldikten sonra kapılarını tüm üyelerine açtıklarını belirten Başkan Usta paran yoksa evrak yok dönemini bitirdiklerini söyledi. Hizmette aykırımı kaldırdıklarını belirten ve hayata geçirdiği projelerini açıklayan Başkan Ömer Hakan Usta, şoför esnafına hizmet yolunda hayata geçirdiği 19 projesini madde madde sıraladı. Tarihi bir hizmet gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Usta, bütün planlarımızı şoför esnafımızın daha ferah bir hayat sürdürmesi üzerine kurduklarını söyledi.

İşte Ömer hakan Usta hayata geçirdiği projelerini söyle açıkladı:

“-Araç yaş sınırı 0-3’den 0-6’ya çıkardık.

-Taksi durağı ihalesini iptal ederek, şoför esnafımızın içerisindeki 40 adet dolmuşun 80 taksiye dönüşümü gerçekleştirdik.

-Ücretsiz avukatlık hizmeti vermeye başladık.

 -Başarılı çocuklarımıza burs veriyoruz.

-Tahsis belgesindeki günlerce bekleme süresini 24 saate indirdik.

-Yemek veremediğimiz esnafımıza Ramazan’da koli yardımı yaptık.

-Odamıza çekici aldık.

-50 bin maske, 10 bin adet kolonya dağıttık.

-Odamıza kontrol aracı aldık.

-Odaya ait sigorta şirketi kurduk.

-Taksi duraklarının binaları revize ettik, etmeye devam ediyoruz.

-Odamızı federasyon nezdinde temsil etmeye başladık.

-Sürücü kursumuza yeni yer kazandırdık.

-Öneri ve ihbar hattı kurduk.

-Tahsis belgesinde komisyon beklemeyi kaldırdık, süreyi 24 saate düşürdük.

-Kursumuza 2 adet simülatör ve bir adet motosiklet kazandırdık.

-Ticari taşıt tahsis belgesini 1. Yakına devrinde yüzde 90 indirim sağladık. “

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.