BU YAPILANLARI AB FON YETKİLİLERİ GÖRSE PARAYI KESERLER

31 Temmuz 2021 Cumartesi 10:00
BU YAPILANLARI AB FON YETKİLİLERİ GÖRSE PARAYI KESERLER

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin en araştırmacı ve bu kentin çıkarlarını savunmada en hassas meclis üyelerinden biri olan Bağımsız Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu’nun, Büyükşehrin yaptığı imalatlarla ilgili bir değerlendirmesi oldu. Çakıroğlu önce temel ilkesinin altını çiziyor. “Ben yatırıma asla karşı değilim.” diyor ve karşı olduğu şeyi iki maddede özetliyor: 1-“Çok pahalı imalat kullanılıyor (kalitesi de tartışılır) 2- Denetim eksikliği var (ya teknik ekibin yetersizliğinden ya da yapılan imalatlar görmezden geliniyor)”

Çakıroğlu, altyapı çalışmaları tamamlanırken dökülen betonu eleştiriyor. Yarın arıza meydana geldiği takdirde arızanın yerinin bile bulunamayacağını söylüyor ve devam ediyor. “7.5 tondan ağır vasıtalar bu yoldan geçmeyeceğine göre neden böyle beton döküyoruz?” diyor. Yani Zorluoğlu’ndan sonraki dönemde çok daha büyük sıkıntılar yaşanacağını ifade ediyor. Çok iyi bir teknik eleman olan Çakıroğlu bunu söylerken Zorluoğlu’nun teknik ekibinin de ne denli yetersiz olduğunu gözler önüne sermiş oluyor.

Çakıroğlu’nun bu yaklaşımını kamuoyuyla neden paylaştık? Geçtiğimiz günlerde DKİB Başkanvekili Ahmet Hamdi Gürdoğan bu eleştirilere şapka çıkararak, “Şehri savunan ve geleceğine ilişkin kaygı duyan herkese teşekkür ederim.” diyor ve ilave ediyor: “Bu paralar AB hibe fonlarından alınıyor. İnanın AB hibe fonuna bakan yetkililer şu yapılan imalatları görse belki de bu parayı bize vermezler ya da keserler.” diyor.

Son Güncelleme: 31.07.2021 10:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.