14 MİLYON EURO HEBA OLMASIN!

Ordu’da teleferik para basıyor, Beşikdüzü’ndeki çürüyor

02 Ağustos 2021 Pazartesi 09:25
14 MİLYON EURO HEBA OLMASIN!

ORDU’DA 4 günlük Kurban Bayramı sürecinde 33 bin turist, teleferik kullandı. Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde ise 14 milyon Euro’ya kente kazandırılan teleferik adeta çürümeye terk edildi. İşletmecisinin yatırım taahhüdünü yerine getirmemesi üzerine sözleşmesi feshedilen teleferiğin, yeniden kent ekonomisine kazandırılması istendi. Beşikdüzü Belediye Meclisinin MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk ise, Beşikdüzü Belediyesi yönetimi yüzünden teleferiğin hizmet veremediğini savundu.

DEVRETMEYE ÇALIŞTIĞINI SÖYLEMİŞ

 BÜYÜKŞEHİR Belediyesinin teleferiğe talip olduğunu aktaran MHP’li Meclis Üyesi Öztürk, “CHP heyeti, Beşikdüzü Belediyesine gelmişti. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, teleferiğin neden çalıştırılmadığını sordu. ‘Ordu para basıyor, burası atıl kalmamalı’ demesine rağmen Başkan ‘Devretmeye çalışıyoruz.’ gibi sözlerle işi geçiştirdi. İllerde olmayan teleferik burada çürütülüyor, paslanıyor.” eleştirilerinde bulundu. 

Ordu’da sadece 4 günlük Kurban Bayramı sürecinde 33 bin yerli ve yabancı turist, Boztepe’ye ulaşım sağlayan teleferiği kullandı. Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde ise 14 milyon Euro’ya kente kazandırılan teleferik adeta kaderine terk edildi. İşletmecisinin yatırım taahhüdünü yerine getirmemesi üzerine sözleşmesi feshedilen teleferiğin, yeniden kent ekonomisine kazandırılması isteniyor. Beşikdüzü Belediye Meclisinin MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk, belediye yönetiminin teleferik konusunda sınıfta kaldığını kaydetti. Meclis Üyesi Öztürk, “Ordu’ya gezmeye gittiğimde teleferiği kullandım. Para basıyor. Geçen sene 782 bin kişi Ordu teleferiği ziyaret etmiş. Kişi başı 15 liraydı. Zannediyorum 35-40 çuval para yapmışlardır. Buradaki teleferik mahkemelik ama tamamen Beşikdüzü Belediyesinin elinde. İsterse bakımını yaptırıp, çalıştırabilir. Büyükşehir Belediyesi teleferiği almaya çalışıyor. Alacak mı, alamayacak mı belli değil. 6-7 aydır uğraşıyor. Teleferik şu anda atıl vaziyette, çürüyor, paslanıyor. Bakım yapıldığı zaman teleferik çalışabilecek durumda. Her gün bizi arıyorlar. Teleferik için arızalı yazmışlar. Araplar sürekli geliyor, turlar geliyor. İnanılmaz derecede talep var. Burası sadece 1 yıl açık kaldı. Onda da 64 bin kişi burayı ziyaret etti. Turizm İl Müdürlüğünün verilerine göre kapanmadan önce burası en çok ziyaret edilen dördüncü noktaydı. Bakım için Beşikdüzü Belediyesinde teknik elemanlar var. Dışardan alınan güvenlikçilerde işsiz. Bakımı yapıldığında çalıştırılmasında hiçbir engel yok. Gerçekten yazık.” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ SİYASETÇİDE TELEFERİĞİN HİZMETE GİRMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un geçtiğimiz günlerde 15 milletvekili ile Beşikdüzü Belediyesini ziyaret ettiğini de hatırlatan Öztürk, “15 gün önce de CHP Heyeti, Beşikdüzü Belediyesine bir heyetle geldi. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Türkiye’nin her yerinde teleferiğin çalıştığını burada neden çalıştıramadığını sordu. Hatta Bursa Teleferik’in arkadaşları olduğunu belirtip, ‘Tesisleşme konusunda yardımcı olalım’ dedi.  Seyit Torun aynı zamanda Ordulu. ‘Ordu para basıyor, burası atıl kalmamalı’ demesine rağmen Başkan sessiz kaldı ve ‘Devretmeye çalışıyoruz.’ gibi sözlerle işi geçiştirdi. İllerde olmayan teleferik burada çürütülüyor, paslanıyor.” eleştirilerinde bulundu.

HABER: Songül MAZLUM

Son Güncelleme: 02.08.2021 09:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.