Boğaziçi eylemleri Rektör atamasıyla alakalı bir durum değildir. Kesinlikle üniversitenin başarı sıralamasıyla alakalı bir durum da değildir.  Ucundan GEZİ çıkarmayı amaçlayan HDPKK destekli organize bir harekettir.

İstanbul Kadıköy’de devam ettirilen  HDPKK milletvekillerinin eylemleri bu çerçevedeki ısrarları tüm çıplaklığıyla ortaya koydu. Son dönemde HDPKK kaynaklı farklı  bir propaganda türü ile karşı karşıyayız. Başlarına örtü giydirilmiş kızlarımız LGBT’lileri savunuyorlar. HDPKK içinde örgütlenen bu sapkınları güya başlarındaki örtülerle ile savunmaya kalkıyorlar. Öyle anlıyoruz ki uğruna özgürlük mücadelesi verilen başörtüsü şuurla yoğrulmayınca önce kendisine ihanet ediyormuş. Kah sokakta kot pantolon üzerinde anlamsızlaşan bir bez parçası… Kah parkta erkek arkadaşı ile buluşan başörtülü kızın başında bir günah keçesi… Kah LGBT sapkınlarını savunan kızın başında utanç vesikası… Kur’an ruhunu ve emirlerini bilmeden örtülen başörtüsü, en çok uğruna mücadele verenleri yaralar hale geldi . Ne hazindir ki HDPKK bunu 28 Şubat’ı tarihe gömen AK Parti’ye karşı kullanıyor. HDP’de bunun öncülüğünü bir zamanlar başörtüsü için verdiği mücadele ile tanıdığımız Hüda Kaya yapıyor. Allah ve peygamber korkusu ile başını örttüğünü iddia eden  bir kadın, dağdaki Allah ve peygamber karşıtı bir örgütü savunmak adına bunları yapıyor. “Bu nasıl olur?” demeyiniz. Hırs ve öfke bir insanı esir almışsa savrulduğu noktayı düşünemezsiniz. Abdüllatif Şener’ler… Mehmet Bekaroğulları… Hüda Kaya’lar bunlara verilebilecek en anlamlı örneklerdir.

Söz Boğaziçi eylemlerinden açılmışken organizasyonun arkasında HDPKK’nın olduğunu gösteren yeni bir örnekle karşı karşıyayız. PKK’nın Kandil’deki üst düzey yöneticisi Duran Kalkan sonunda Boğaziçi eylemlerinin önemini vurgulayan açıklamasını yaptı. Duran Kalkan meselenin öğrenci tepkisini veya “kayyum rektör” meselesini çoktan aştığını “Gezi” benzeri bir ayaklanmanın gündemde olması gerektiği çağrısını yaptı.HDPKK’nın Boğaziçi konusunda neden bu kadar ateşli olduğu artık  daha iyi anlaşılıyor. CHP ve İYİ Parti’nin de desteğini alarak Boğaziçi’nden GEZİ çıkarmak… Kandil’in bu yönde verdiği mesajı amacına ulaştırmak…

Türkiye kendi sınırları içinde bitirme noktasına getirdiği PKK’yı şimdi dışarıda kuşattı. Kuzey Suriye’de PYD-YPG olarak faaliyet gösteren terör örgütü, Kuzey Irak’ta PKK oluyor. Sincar- Gara-Kandil üçgeninde eğitim alıp terörist topluyor. Türkiye şimdi bu üçgenin ortasında bulunan Gara bölgesine operasyon yaptı. Yakında Sincar’a yapacağı operasyonla Kandil’in tüm yollarını tıkamış olacak. Gelinen bu nokta PKK için tarihin en kötü günleri demek. Hal böyle olmasına rağmen Türkiye’de bu atmosfer garip bir biçimde yeterince hissedilmiyor. Gara operasyonu Türkiye’nin gücünden bir gösterge iken bazı çevrelerde  yeterince görülmüyor. İşte HDPKK’nın yürüttüğü eylemi ve yansımaları PKK açısından bunun için önemli. HDPKK Boğaziçi eylemlerini bunun için tırmandırıyor.Şu soruları sormanın zamanı...

Boğaziçi eylemlerine destek veren muhalefet GARA Operasyonu karşısında neden bu kadar sessiz? GARA Operasyonuna destek vermenin HDPKK’yı rahatsız etmesinden mi korkuluyor? Yoksa HDPKK’nın baktığı pencereden bakılarak “Nereden çıktı şimdi şu Gara Operasyonu” gibisinden rahatsızlık mı duyuluyor?

Türkiye öyle tuhaf ayrışıyor ki!.. Ayrıştıranlar neredeyse AK Parti iktidarının gönderilmesini PKK ile mücadeleden daha elzem görüyor. Öyleyse kim ayrıştırıyor?

Son bir not GARA Operasyonunun yansımalarından. Habertürk Yazarı Fatih Altaylı ,PKK ‘nın kaçırıp mağarada infaz ettiği 13 vatandaşımızla ilgili yazdığı köşe yazısına şu başlığı atmış .’O 13 Fotoğrafı Biden’a ve Kongreye yollayın ‘...Bize göre başlık yanlış.’ O 13 fotoğrafı HDPKK ‘ nın Biri açık biri gizli iki ortağına yollayın ‘... HDPKK’ya karşı hala tek kelime etmediler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.