Eski milli yüzücü Derya Büyükuncu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüse yakalanmasının ardından insanlık dışı bir paylaşımda bulundu. Twitter hesabından helva görseli paylaşan Büyükuncu, "Koronavirüs olmuş ve dua istiyor. Ediyoruz, ediyoruz, merak etmesin. 20 tencere helvayı yapmaya başladım. Zamanı gelince bütün mahalleye dağıtacağım" dedi.

O GÖRÜNTÜLER TEKRAR SOSYAL MEDYAYA DÜŞTÜ

Yüzücü Derya Büyükuncu'nun para alamadığı için Yüzme Federasyonu'nu suçlaması üzerine Federasyon Başkanı Ahmet Bozdoğan, Büyükuncu'nun toplam 120 bin 700 dolar para aldığı ortaya çıkmıştı.

CNN TÜRK ekranlarında Cüneyt Özdemir'in konuğu olan Derya Büyükuncu, dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın kendisine yardımcı olduğunu söylemiş ancak aldığı desteği söylemekten kaçınmıştı.

Gözden kaçırmayın

Tünel Akvaryum, açılışa hazırlanıyor Tünel Akvaryum, açılışa hazırlanıyor

YÜZME FEDERASYONU BAŞKANI BOZDOĞAN: "BÜYÜKUNCU YALAN SÖYLÜYOR. 11 AYDA 120 BİN 700 DOLAR PARA ÖDEDİK."

2011 yılında para almadığı konusunda Yüzme Federasyonu'nu suçlayan milli sporcu Derya Büyükuncu'ya Federasyon Başkanı Ahmet Bozdoğan cevap vermişti. Büyükuncu'nun yalan söylediğini açıklayan Bozdoğan, "Bana 'hiç para vermediler' diyor. Yalan söylüyor. 11 aydır 113 bin 200 dolar biz ödedik. 7 bin 500 dolar da sponsor bulduk. Toplam 120 bin 700 dolarlık kaynak aktardık kendisine. Ben 33 yıldır öğretim görevlisiyim. 60 milyar lira tazminat alacağım. Neyin şikayetini yapıyor" açıklamasında bulunmuştu.

SKANDAL PAYLAŞIM

Eski milli yüzücü Derya Büyükuncu, sosyal medya hesabı Twitter'dan Erdoğan'ın Kovid-19'a yakalanmasına ilişkin skandal bir paylaşım yaptı.

Erdoğan'ın "dua bekliyoruz" sözlerine haddi aşan bir yorumda bulunan Büyükuncu, "Koronavirüs olmuş ve dua istiyor. Ediyoruz, ediyoruz, merak etmesin. 20 tencere helvayı yapmaya başladım. Zamanı gelince bütün mahalleye dağıtıcam!!" ifadelerini kullanmıştı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın Kovid-19'a yakalanmasıyla ilgili sosyal medyada suç teşkil eden paylaşımda bulunanlara yönelik resen soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"5 Şubat 2022 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanı tarafından kendisi ve eşinin Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığı ve sağlık durumunun iyi olduğu yönünde sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımını ilgi tutarak yapılan bir kısım paylaşımlarda, Cumhurbaşkanına hakaret, dini değerleri aşağılama ve benzeri suç teşkil eden ifadelerle ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığımız yetkisinde tespit edilen şüpheliler hakkında resen soruşturma başlatılmış olup konuyla ilgili gerekli adli işlemler kolluk birimleriyle birlikte yürütülmektedir."