Dedi: Dün, ‘Bir milletvekili üç yatırım’ başlıklı bir yazı yazdınız. AK Partinin eski bir yöneticisi aradı. “Yalnızca 1 milletvekili mi çalışıyor? Yaptığınız adaletli mi?” siteminde bulundu. Ne dersiniz?

Dedim: Biz bir hakkın teslimini yaptık. Kimsenin yaptığını elinden alıp bir milletvekiline vermedik. Yaptığımız haberlerin arka planındakileri yazdık. Başka milletvekilinin yaptığını Milletvekili Salih Cora’ya yazmadık. Bunu yazarken de Rektör Bey’le, Çarşıbaşı Belediye Başkanıyla ve Beşikdüzü OSB Müdürü ile konuştuktan sonra yazdık. Esasen yazmamak haksızlık, adaletsizlik olurdu. Çalışanla çalışmayanı, koşturanla yatanı, dert edinenle algı peşinde koşanı ayırt etmezsek adaletsizlik yapmış olurduk. Adaletsizlik, bir hakkı sahibine teslim etmemektir.

1- KTÜ çocuk Hastanesi’ne bu yıl 30 milyon lira, gelecek yıl inşaatı bitirecek parayı çıkartmak basit bir olay mı? Rektör Beyle konuştuk. “Müdahale edilmezse o hastane 5 yıl daha bitmeyecek” dedi. Bir milletvekilinin müdahale edip 2 yılda bitirilmesini sağlayacak olması bir teşekkür etmez mi?

2- Çarşıbaşı yıllardır MYO bekliyor. Bir türlü alamıyor. Meseleyi kendi meselesi yapıp… Altyapısını hazırlayıp… YÖK’ten karar çıkartmak sıradan bir mesele mi? Bir milletvekiline teşekkür edilmez mi?

3- Beşikdüzü 3. etap 200 dönümlük yeni araziye 15 büyük fabrika kurulacak. Asgari 1500 kişi iş bulacak. Yoksa önemsiz bir değerlendirme mi? Hakkı teslim etmeye değmez mi?

Dedi: İyi ama tüm bunlar neden bir milletvekili etrafında dolaşıyor. Diğer vekiller de farklı yatırımları kovalamış olamaz mı?

Dedim: Elbette olabilir. Bize o konuda bilgi ulaştığında onlara da yer veririz. Bu şehir için adım attılar, yatırımcı getirdiler de biz mi görmezden geldik?..

Dedi: Sizin araştırıp bakmanız gerekmiyor mu?

Dedim: Zaten biz araştırıp ulaşıyoruz. Demek ki ulaşamadık!.. Rektör Bey’le sohbet ederken, çocuk hastanesi gündem oluyor, bunları konuşuyoruz. Çarşıbaşı Belediye Başkanına ‘Hayırlı olsun, telefonu açınca gündeme geliyor’ böyle konuşuyoruz. Yani biz ‘Milletvekili Cora ne yaptı?’ diye aramıyoruz. Haberi kovalarken yapılanları öğreniyoruz. Alın size iki örnek daha…

Trabzon, önümüzdeki dönemde balıkçılık sektöründe inşallah ciddi bir atılım yapacak. Japon iş adamları Norveç ve İsveç’i bırakıp bu bölgeye yönelmiş. Sektör, yer arıyor. Soğuk hava depoları vb. yatırımlar gerekli. DKİB Başkan Vekili A. Hamdi Gürdoğan konuyu milletvekili Salih Cora ile paylaşmış. Önümüzdeki günlerde Salih Bey, balıkçı sektörü (İhracatçılar) ile bir araya gelecek. Gazeteci olarak Sayın Gürdoğan’dan dinledik. Yazmayalım mı?

KTÜ yönetimi ile Farabi Hastanesinde çalışan 900 işçi arasında bir sözleşme sorunu yaşanıyor. Sendika yetkilileri ve işçiler milletvekili Salih Cora’yı arıyor. O’na iletip çözüm arıyor. Gerektiğinde sitem yapıyor. Sendikayı ve işçileri biz mi yönlendirdik?

Dedi: Yani demek istiyorsunuz ki kentte sorunu olan… Çözüm arayan STK’lar başta olmak üzere diğer bileşenler çözüm için milletvekili Salih Cora’ya başvuruyor. Biz gazete olarak bu gözlemimizi kaydettik.

Dedim: Mesele bundan ibaret. Aynı STK’lar sorunlarını haber yapmak için bize de başvurunca olaya vakıf oluyoruz. Biz peşine düşmüyoruz. Haber bize ulaşıyor. Vakıf olduğumuz gelişmeleri haber yapıp yorumluyoruz. Hepsi bu.

Geçtiğimiz hafta Çömlekçi’de yıkılmayı bekleyen Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu’nu gezdik. Eski ilkokul, kentin nice değerlerine hizmet vermiş. Şimdi yıkımı bekliyor. Ancak halen bu okulun öğrencileri için yer belirlenebilmiş değil. İlk başta 400’e yakın öğrencisi varmış. Daha sonraki süreçte çevre sorunları nedeniyle öğrenci sayıları hayli azalmış. Şimdi kalan öğrenciler için yer aranıyor. Bize göre meydan bölgesinde tadilatı devam eden Yavuz Selim İlköğretim Okulu biçilmiş kaftan. Buradan AK Partinin yeni yönetimine sesleniyoruz. Lütfen bu konuya sahip çıkalım. Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerini okulsuz bırakmayalım. Ya da yeni bir izbe köşeye yollamayalım. Özellikle Milli Eğitimden sorumlu olduğunu bildiğimiz Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’ndan bu konuda hassasiyet bekliyoruz. Ve konuyu gelecekte de sizlerle paylaşmak üzere takip ediyoruz.

kralbet giriş - kralbet giriş sahabet - sahabet - sahabet - - betmoon -

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.