Pazarkapı’da  yürütülen yol çalışmaları esnafı isyan ettirdi

Nurullah CABRİ- Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı Pazarkapı Mahallesi Devlet Sahil Yolu Caddesi’nde yürütülen yol çalışmaları vatandaşları isyan ettirdi. 40 günde bitecek denilen yolun 2.5 aydır bitmediğini ifade eden esnaf, çalışmalar yüzünden mağdur olduklarını kaydetti. Yağmur yağdığı zamanlarda yaşadıkları sorunun kat be kat arttığını ifade eden esnaflar çözüm istedi. Esnaf Fatih Olgun, “Koskoca yerde 2 kişi çalışıyor. 40 gün dediler, müteahhide soruyoruz. ‘Bir sene, iki sene içinde bitecek gibi değil.’ dedi.” açıklamalarında bulundu.

40 GÜN DEDİLER,  2.5 AY OLDU

Esnaf Eyüp Ertaş, “40 günde bitecek olan bu inşaat sahası 2.5 aydır bitmiyor. Burayla ilgilenen soran soruşturan yok. 40 gün dediler, 2.5 ay oldu. Herkes perişan. Bütün esnaf arkadaşlar perişan. 2 kişi sadece çalışıyor burada. Bir şey yaptıkları yok zaten. Müteahhit firma herhalde batmış. Batan yere bu işi neden veriyorsunuz? Buradan tüm vatandaşlar söylenerek geçiyor. Geçtiğimiz günlerde burada birisi düştü, kafasını yardı. Bu büyük sıkıntı. Yağmur yağdığı zaman dükkanların içini temizlesin diye bize 3 kişi lazım. Tuvaletlerimiz tıkandı. Geçtiğimiz günlerde bir günde 2 sefer vidanjör çağırdık. Yağmur yağdığında burada rezillik yaşıyoruz. Bir an önce mağduriyetimizin giderilmesini isteriz.” çağrısında bulundu.

Milletvekili CORA, Çarşıbaşı’nda bir dizi ziyaret gerçekleştirdi Milletvekili CORA, Çarşıbaşı’nda bir dizi ziyaret gerçekleştirdi