Songül MAZLUM - Bitlis’te yaklaşık 2 yıl önce öldürülen Mehmet Salih Karamercan’ın oğlu Murat Karamercan, babasının ölümüne sebep olan eniştesi Saddam Duman’ı 13 Ağustos 2021’de Trabzon’da bulup öldürmüştü. Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Murat Karamercan hazır bulundu, ev hapsinde bulunan sanık ablası Saliha Duman ise duruşmaya SEGBİS sistemiyle katıldı.

bitilis-1

Bitlis'te yaşayan Saliha Duman, iddiaya göre 8 yıllık eşi Saddam Duman'dan sürekli şiddet görüyordu. Mevsimlik işçi olarak çeşitli şehirlerde çalışan genç kadın, kazandığı parayı eşine veriyordu. Duman bu durumu babası Mehmet Salih Karamercan'a anlattı. Karamercan ile damadı Saddam Duman arasında tartışma çıktı. Bu olayın ardından Saddam Duman'ın ağabeyi Fettah Duman (32), 2021 yılında evinin önünde pusu kurduğu Karamercan'ı öldürdü.

752x395-bitlisten-trabzona-uzanan-kan-davasi-1628791301622

Milletvekili Cora'dan, CHP'nin vizyon tanıtım toplantısına eleştiri! Milletvekili Cora'dan, CHP'nin vizyon tanıtım toplantısına eleştiri!

Cinayetin ardından Fettah Duman tutuklandı. Saddam Duman ise Trabzon'un Of ilçesine gelerek çay işçisi olarak çalışmaya başladı. İddiaya göre eşinden intikam almak için plan yapan Saliha Duman da kardeşi Murat Karamercan (21) ile birlikte,  Trabzon'a geldi. Murat Karamercan, Saddam Duman'a tabancayla 8 el ateş etti. Ağır yaralanan Duman hastaneye kaldırıldı. Yakalanan Karamercan "Kan gütme saiki ile adam öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı. Ablası Saliha Duman ise ev hapsine alındı.

Bitlis'ten Trabzon'a uzanan kan davasında bir duruşma daha Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapıldı. Duruşmada eniştesini öldüren sanık tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti ise beklenen  raporlar gelmediği için duruşmayı ileri bir tarihe ertelendi.