Düzköy’ün Gökçeler Mahallesinde bir köpek vurularak öldürüldü. Olaya el atan TRAHAYKO köpeğin canına kıyan şahsın yakalanması için harekete geçse de vuran kişinin kim olduğu bulunamadı. Olay yerine giden jandarma ekipleri köpeğin gömüldüğü bilgisini paylaştı. Sıklıkla yaşanmaya başlayan bu tür olaylar vicdan sahibi olan her insanın yüreğini sızlatmaya devam ediyor.

FAİLİ BULUNAMADI

Yaşanan acı olayla ilgili açıklamada bulunan TRAHAYKO Başkanı Lüftiye Tüzün Kurban, “Olayı öğrenir öğrenmez Jandarmayı aradım. Hemen olay yerine giderek incelemede bulundular. Ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesini aradım ve durumu bildirdi. Encümene bağladılar. Ben arayana kadar kimsenin aramadığını söyledikler. Köpeği vuranın kim olduğu bulunmasın diye gömmüşler. Muhtemelen sahipli bir köpekti. Bunu illa ki gören veya duyan birileri vardır. Ancak insanlar konu hayvanlar olunca bu tür şeyleri saklama gereği duyuyorlar. Lütfen bunu yapmasınlar. Saklamaktan vazgeçsinler. Bir cana kıymak bu kadar kolay olmamalı” diyerek yaşanan olay ile ilgili bilgi verdi.

40 LİRAYA ÇİP TAKILIYOR

Tarım ve Orman Müdürlüğünün hayvanların takibi için güzel bir uygulaması olduğunu belirten Kurban, “Hayvanların takibi için çip takma uygulaması var. Tarım ve Orman İl Müdürlükleri bunu durumu olmayanlar için 40 liraya yapıyor. Hayvana şiddet uygulayanlar, bu tür uygulamalarda bulunalar ise bunu taktırmaktan kaçıyor. Olan yine en masum olan, hiçbir günahı olmayan hayvanlara oluyor” dedi.

Haber:Fatoş YETİMHELLAÇ