AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım birtakım ziyaretler için Trabzon’a geldi. İlk önce Kızılay Anaokulu'nun açılışına katılan Yıldırım burada açıklamalarda bulunuyor.

Kızılay Anaokulunun açılışında konuşan Yıldırım, “Bugün eğitim yuvasının açılışı nedeniyle sizlerle beraberiz. 20 yıldır Cumhurbaşkanlığımızın liderliği ile bütün Türkiye’yi yollarla donattık. Havalimanları yaptık. Hızlı trenleri tünelleriyle berabere Türkiye’yi baştan başa donattık. Başladığımız projeler her gün bir tanesi açılışa hazır hale geliyor. Böyle giderse projeleri 10 yıl boyunca açmaya devam edeceğiz. Bizim hedefimiz amacımız insanı yüceltmek. İnsanı yücelt de devlet yüceltsin. Bu bizim en büyük hedefimiz. Yolları böldük gönlüleri birleştirdik. Yolları böldük ülkenin doğusundan batısına kuzeyden güneyine yakınlaştırdık. Ama bütün bunları yaparken bir şeye çok dikkat ettik. Dedik ki yolları böleriz Türkiye’yi böldürtmeyiz. Törer çemberini sadece yurt içinde değil yurt dışında da daralttık. Konuşacak çok şey var. Ama bugünün anlamına göre konuşmak gerekirse Dünya’da heyecan yaratan projeler gerçekleştiren kardeşiniz olarak beni Yavuz Selim Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, Marmarayı, Avrasya’sı bu kadar heyecanlandırmadı. Şu eser çok mütevazi ama bundan duyduğum heyecan bunda duyduğum mutluluk o büyük eserlerden çok daha fazla. Çünkü buradaki iş geleceğe yatırım.  Eğitime yatırım geleceğe yatırımdır. Bir ata sözü derki eğer bir yılı hedefliyorsanız tohum ekin. 10 yılı hedefliyorsanız ağaç dikin. Eğer nesilleri hedefliyorsanız insan yetiştirin. Bu yatırım insan yetiştirir. Bizim inancımız beşikten mezara kadar öğrenin tavsiyesinde bulunuyor. Öğrenmenin yaşı yok." ifadelerini kullandı.

Birçok ülkeden daha fazla öğrenci nüfusumuz var

Cumhuriyetin 100. yılına gün saydıklarını belirten Yıldırım, "Bugünün yavruları şanslı biz onlar kadar şanslı değildik. Bizim zamanımızda okul öncesi eğitim hak getire okul sırasında ki eğitimde üç sınıf bir arada ders yapardık. Böyle bir süreçten geliyoruz. Bir ay önce okullarımız açıldı. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite üst üstüne koyduğumuz zaman 27 milyon öğrenciden bahsediyoruz. Dünya’da 195 ülke var bizim öğrenci nüfusumuz daha fazla öğrencimiz var. Ayrıca 2.5 milyonda öğretim görevlimiz öğretmenimiz var. Cumhuriyetimiz yüzüncü yılına gün sayıyoruz. Yeni bir yüzyıla hazırlanıyoruz.  Yeni yüz yıl Türkiye’nin Türklerin yüzyılı olacaktır.  Bunun ayak seslerini duyuyorum. Gece gündüz insanlığın huzuru ve barışı için uğraşan bir liderimiz var. Bir an önce Ukrayna Rusya savaşının bitmesi için gayret ediyoruz. Tarım koridorunun açılması esirlerin mübadelesi heyetlerinin Türkiye’de bir araya getirilmesinin amacı dini inancı görüşü ne olursa olsun daha fazla sivilin hayatını kaybetmemesi. Daha fazla masum yavruların hayatta kalması bunun içim gayret ediyoruz." açıklamalarında bulundu.

Türkiye’nin bütçesinin bir numarasında eğitim yer alıyor

Böyle projelerde devlet ve millet işbirliğini bir örneği olduğunu vurgulayan Yıldırım, "2003’te göreve başladığımızda tarihi bir kara verdik. Türkiye’nin bütçesinin bir numarasında eğitim yer alacak. O gün verdiğimiz karar bugünde devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi 2003'ten bu tarafa en büyün payı eğitime ayırıyoruz yavrularımıza ayırıyoruz geleceğimize ayırıyoruz. Burada da devlet ve millet işbirliğinin anlamlı bir örneğini hep beraber görüyoruz. " dedi.

81 ile 81 anaokulu kuralacağını belirten Yıldırım,  "İlk anaokulumuzu Bitlis’te açarken dedik ki azı gitti çoğu kaldı. Bugün Trabzon’a 61’inciyi açıyoruz. Diyoruz ki çoğu gitti azı kaldı.  Daha biz bu işi bitirmeden hedef büyüttük. Pendik ve Akçaabat anaokullarının yapımını Erol Tuna beyefendi gerçekleştirecek. 81 ilden sonra 922 ilçeye anaokulu projemizi başlatıyoruz. Hayırlı olsun. Hayırseverlerimize de buradan çağrı yapmış olalım. Bu projeyi de devlet-millet el birliği ile gerçekleştireceğiz. Çünkü hiç birşey bizim değil. Yarın bu dünyadan göç ettiğimizde yanımızda götüreceğimiz bir şey yok. Dünyanın malı dünyada kalır." ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2022-10-11 at 15.43.53 (1)

WhatsApp Image 2022-10-11 at 15.43.14

WhatsApp Image 2022-10-11 at 15.49.06

WhatsApp Image 2022-10-11 at 16.46.05

Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi Büyük Birlik Partisi Ortahisar ilçe kongresi gerçekleştirildi

WhatsApp Image 2022-10-11 at 17.02.16

WhatsApp Image 2022-10-11 at 17.06.57