AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım birtakım ziyaretler için Trabzon’a geldi. İlk önce Kızılay Anaokulunun açılışına katılına Başkanvekili Yıldırım ardından restorasyonu biten ve geçtiğimiz günlerde açılan Trabzon Valiliğini ziyaret etti. Son olarak Trabzon AK Parti İl Binasını ziyaret ederek İl Danışma toplantısına katıldı. Yıldırım burada partililer ile bir araya geldi.

WhatsApp Image 2022-10-11 at 19.23.08
Açılış konuşmasını katılımcıları selamlayarak yapan Başkan Mumcu, "İl Danışma toplantımızın hayırlar getirmesini diliyorum. Bizlere bu kutluyu bahşeden Yüce Allah'a hamd olsun. AK Parti vefalı mert Anadolu halkının partisidir. Milletimizin gönlünde kurulmuştur. Bize sadece tabelasını takmak düşmüştür. Millet 20 yıldır iktidarda tutmuştur ve tutmaya da devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın lideriyle başkanlık sistemiyle hızlı karar alarak başarılı çalışmalara imza atıyor. Sosyal konut Projesinden esnafın borçlarını yapılandırmaya adar birçok samimi çalışmalar yapıyor. Yol su elektriğin lüks sayıldığı dönemlerden ülkemizin acil ihtiyaçlarının büyük ölçüde karşılandığı bir dönemi yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız güçlü liderliğini dünya liderliğine dönüştürdü. Biz her seçimde olduğu gibi oyları kısa süreliğine verilen yetki olarak değil ülkemizi ileriye taşıyacak fırsat olarak görüyoruz. Millet için yapılacak daha çok yatırımının daha çok iddiamı var. Birlik inde hareket etmeye daha çok dikkat etmeliyiz. Protokol oturma sırasını 6 ayda seçmekten aciz, aday açıklayamayan altılı masa ülkemiz içim hiçbir iddia ortaya koyamaz. Amerikada icazet turu atan Bay Kemal ülkemiz hakkında fütursuzca konuşabilmektedir.  Başörtüsünü tekrar sömürü için gündeme sokmuştur. Kendi karakterini Millet ve tabanında ortaya koyan bir sınav olmuştur. Milletimiz tüm yapılanları biliyor görüyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Çalışmadık kapı sıkılmadık el derdini dinlemediğimiz vatandaş olmadığına kani olana kadar çok çalışacağız." ifadelerini kullandı.

İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen, "Toplantımıza hepiniz hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. Sarp coğrafyanın mert kadını çoğu zaman tarlada yaylada keşanıyla bu davaya hizmet etmeye devam edecektir. AK kadınlara huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Çalışmayan kapı bırakmadılar. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum." şeklinde konuştu.

KENTTE İLK KEZ OY KULLANACAK 54 BİN 90 KİŞİ VAR


Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Gençlik Kolları İl Başkanı Sefa Küçükali, "Dünya mazlumların ülkemize ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. Bizler Gençlik Kolları olarak seçimin en önemli faktörleri olacağımızın farkındayız. Kentte ilk kez oy kullanacak 54 bin 90 kişiye ulaşıp Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletirim oylarına talip olduğumuzu bıkmadan usanmadan anlatacağız. 2023 seçimlerini inşallah rekor oyla kazanacağız. Gençler olarak bir arzurum var. Risk alarak koşacağız koşacağız koşacağız. Sandıkları patlatacağız inşallah." diye konuştu.

Siyaset akademisi başlıyor Siyaset akademisi başlıyor

BEŞİRLİ DOLGU ALANINA DİSNEYLAND İÇİN YATIRIMCI ARANIYOR


Katılımcıları selamlayan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ataman, "AK davanın ak insanları sizleri saygıyla selamlıyorum. Yolları bölen hayatları bütünleştirici adam olarak tanıdık sizi. İyi ki Trabzon'a teşrif ettiniz ayaklarınıza sağlık. Sizin yaptığınız işin zekatı gibi işler var. Kahramanmaraş caddesi yayalaştırdığımız bir sokak. Gazipaşa caddesi, Cumhuriyet Caddesi bitti. Uzunsokak altyapı bitti üstyapı çalışılıyor. Yalıncak Planı yapıldı. Şahane bir planımız oldu. Meydan Cephe Sağlıklaştırması yapıldı. Fatih Parkı yapıldı. Şehir aydınlatmaları yapıldı. Ortahisar Millet Bahçesi yapıldı. Tayyip Erdoğan Projesi diyebiliriz. Çok beğenilen bir proje oldu. 521 kilometre içme suyu hattı bitti. Altyapı çalışmaları devam ediyor. Şalpazarı Beşikdüzü İçme suyu projesi ile Şalpazarı su alacak. 22 mahallede sular ya yetersiz ya kirliydi.  209 Milyon Of'un içme suyu projesinin maliyeti. Yeni otogar projesi yapılıyor. Demiryolu terminal yerinin önünden geçiyor. Ganita Faroz'da şahane bir sahil düzenlemesi yapacağız. Şehir denizle barışmış hale gelecek.  Kadın Yaşam Merkezi yapılan bir proje 200 milyonu geçti. Türkiye'de örnek bir proje olacak. Pazarkapı çevre düzenleme işi ile Trabzon'un en güzel yerlerinden biri olacak. Avraya Pazarı bitmek üzere. 350 esnaf istifade ediyor. Bilim Merkezi yapılıyor. Kadınlar Hali bitmek üzere. Tonya Pazaryeri projesi devam ediyor. Akçaabat'ta da projemiz devam ediyor.  Bulak yerleşkesini Belediye hizmetlerinde kullanacağız. 180 dönümlük taş ocağı alanını rehabilitasyon ediyoruz. Beşirli dolgu alanına disneyland için yatırımcı arıyoruz. Atatürk Köşkü'nü 29 Ekim'de açacak şekilde hizmete açacak şekilde çalışıyoruz. Ben izninizle bir iki cümlede 61 yaşına gelmiş siyasette son dönemini yaşayan bir insan olarak arz etmek istiyorum. Çok iş yapmışız çok uzun sürüyor anlatması. Sayın Başbakanım şehrimizin değişmesini dönüşmesini şehirdeki yaşama nedenlerini artırmaya çalışmaktayız. Bu işi yaparken bütün kuvvetinin bu salondan alıyoruz. Sadece görevimizi yapıyoruz. Türkiye ikiye ayrılmış. Birinci gruptakiler derdi Recep Tayyip Erdoğan. İkinci gruptakiler derdi Recep Tayyip Erdoğan'ın derdi. Rahmetli Türkeş ve Rahmetli Erbakan yaşasaydı Cumhurbaşkanımızla gurur duyduklarını mı söylerlerdi? Derdi Recep Tayyip Erdoğan'ın derdi olan adamlardan biri şimdi aramızda. Binali Yıldırım'ın teşrif ettiği salonumuzda Mavi Vatan'da Turan ve Kjran için yapılanlardan dolayı Cumhurbaşkanımıza aracılığınızla şükranlarımızı iletiyorum. Trabzon'da 61 rakamı kutsaldır. Trabzonlular seçimde 61 rakamının çok üzerinde bir rakamla yanınızda olacaktır." şeklinde konuştu.

BİZE VERDİĞİ DEĞERİ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ


Milletvekili Adnan Günnar, "Tüm partililerimize şükranlarımı sunuyor hepinizi saygıyla selamlıyorum. Başkanvekilimiz konuşmasında yatırımları sıraladı. Son Başbakanımız yatırımları anlatmaya başlasa bu akşam ki uçağı kaçırır. Yarın 9.45 uçağıyla beraber dönebiliriz. 6'lı masa 7. Olarak yanına aldığı FETÖ ile 8. PKK ile birlikte. Bize işmar etmeye başlayanlar da çıkıyor. Mavi gömleği ve bordo kravatıyla bize verdiği değeri bir kez daha gösterdi.  Birlikte başarılı olacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

Erdoğan seçimi rekor oy ile kazanacak

Partilileri selamlayan Binali Yıldırım, “İcraatları aziz milletimiz 20 yıldır yaşayarak görüyor. Hayatın her yerinde dokunduğu her yerde Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmetlerini görüyor. Görevimizi yaptık. Milletimizin bize emanet ettiği sorumluluğu en iyi şekilde bugüne kadar en iyi şekilde yerine getirdik. Bu yola çıkarken dedik ki İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. İşte onun için Türkiye’nin 100 yıllık sorunlarını 20 yıla sığdırarak bütün hizmetleri gerçekleştirdik. 16. sefer seçime gidiyoruz. 15 seçimde millet bize desteğini arttırarak bu ülkeyi yönetme sorumluluğunu ak partiye verdi. Şimdi 2023’e giriyoruz. Bizim için çok önemli bir yıl. Kuruluşumuzun 100. Yılı. 2023’ün ikinci önemli olayı Türkiye’de Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına açılan yolculukta hem meclisi hem de yönetimi belirleyeceğiz. Dünya’nın bütün gözü Türkiye’de yapılacak olan seçimlere yönelmiş durumda. 6’lımasalın Türkiye’nin gelecek vizyonuna projelerine ekonomiye kadınlara kalkınmaya dış iç politikaya yönelik söylemlerini duyan var. Bunlar üç konuda anlaşıyorlar. Toplantı kimin orda yapılacak. İkinci hangi tarihte yapılacak. Üçüncü yemekte hangi menü olacak. Aralarında itilaf yok. Tamamen anlaşıyorlar. En önemli konuda Erdoğan’ı indiremeye yönelik konu. Kulaklarına fısıldıyorlar. Trabzon’dan ilan ediyorum. Seçim 6+1 ile değil 50+1’i kazanılır. Milletinin oyu olmadan dışardan güçlerle seçim kazanamazsınız. Millet Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan'ı rekor oy ile seçecektir."