Dedi: ABD Başkanı Jeo Biden’ın ‘1915 Ermeni Tehciri’ olayına ‘soykırım’ demesi anlama geliyor?

Dedim: İki amaca hizmet ediyor. Birincisi içerdeki Ermenilere mesaj… Onlara verdiği sözü yerine getirdi. İkincisi ise, Türkiye’yi sıkıştırmak… Korkutmak... Şantaj sonuç vermeyince  Oluşturulan soykırım algısına şimdi de ‘tazminat’ algısını ilave yapmak.

Dedi: ‘Tazminat’ algısına ‘toprak’ algısını da ilave etmek gerek. Biz algı kurbanı mıyız?

Dedim: Biz korkularımızın kurbanıyız. Yıllardır ABD bizi hep bu ‘soykırım derim ha!..’ algısıyla korkuttu. Her yıl Nisan aylarında nefeslerimizi tutup bekledik. Soykırım demeyince de üstüne bir de teşekkür ettik. Olmayan öcülerle çocukları kandırır gibi bizi kandırdılar. Bir algı oluşturup o algı üzerinden bizi kontrol ettiler. Türkiye Tayyip Erdoğan’la birlikte o korkuyu yendi. Korkuyu yırtıp attı. İşte bunun içindir ki yeni adımı attılar. Şimdi de önce tazminat sonra toprak talebi korkusu yaşıyorlar.

Dedi: Bu çıkışı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı zor durumda bırakmak için yapmadılar mı?

Dedim: Aslında bu çıkışı Tayyip Erdoğan’ı zor durumda bırakmak için yaptılar. Ancak içerde bu konuda birlik-bütünlük sağladılar. Türkiye bu konuda yekvücut aynı düşünüyor (HDPKK ve terörist sevicileri hariç)

Dedi: ABD kendi içinde Halkbankası davası gibi bir mahkeme üzerinden tazminat belirleyemez mi? Tazminat belirleyip talep edemez mi?

Dedim: Hayır belirleyemez. Halkbank devası ABD’nin kendi içinde yaptığı bir yasaya dayanıyor. Soykırım ile ilgili bir yasa yok. Kaldı ki ABD böyle bir karar alsa bile karşılığı yok. Sonuç olarak, düşmanlığı artırmaktan başka bir işe yaramadı. Erdoğan’ı devireceğini söyleyen Biden, bu tavrıyla Türkiye’yi karşısına aldı. ikinci bir adımı ise Suriye’nin kuzeyinde otonom bir PYD devleti olarak öngörüyorlar. Böyle olursa ABD, kuracağı PYD devletini de korumak zorunda kalacak. Daha önemlisi bunlar Erdoğan’ın elini güçlendirecek adımlar. Dikkat ettiniz mi? Biden’ın ‘soykırım’ dediği saatlerde Türk uçakları PKK-PYD hedeflerini vuruyordu. Sanki Türkiye bu çıkışı ile de bir adım önde.

Dedi: Biden’ın tam da 24 Nisan arifesinde Erdoğan’ı aramasını ve bu konuyu açmasını… Yeni ‘soykırım’ ifadesini kullanacağını söylemesini nasıl yorumluyorsunuz?

Dedim: Erdoğan’ın sessizliğine bakarak şu yorumu yapıyoruz. Biden, Erdoğan’la; ‘Soykırım diyeceğim ama ötesi yok. Endişe edip daha ağır bir adım atmayınız!..’ anlamında bir şeyler söyledi. Erdoğan, Biden yerine Ermeni papaza mektup gönderdi!
Dedi: konu açılmışken HDP’nin bu konudaki tavrını nasıl yorumluyorsunuz?

Dedim: HDP, ihanet partisidir. Kişisel fikrimiz ‘hazine yardımı kesilmesi’ yönündeydi. Lakin artık kapatılmalıdır. Hazine yardımı yeni kurulacak partiye verilmemek üzere yasa yapılmalıdır. Esasen bundan daha önemlisi CHP ve İYİ Parti’nin HDP’yi dışlamasıdır. Şu gerçek görüldü ki, HDP ayrılıkçı bir partidir ve Türkiye düşmanıdır. Libya’da, Doğu Akdeniz’de, Karabağ’da ve şimdi soykırım olayında Türkiye’ye düşmanlık yapan bir yapıdır. Dün Ermeni Hınçak Partisi’nin yaptığını bugün HDP yapıyor. Tıpkı dün ASALA’nın yaptığını bugün PKK’nın yaptığı gibi… Türkiye partisi olamayan, terörü kınamayan, teröristi koruyan ve ülkesine açıkça düşmanlık eden bu parti artık dışlanmalı ve yalnız bırakılmalıdır. Türk halkı nezdinde meşruiyet kazanmasına izin verilmemelidir.

(HDP’nin yaptığı açıklamayla ilgili yorumumuzu yarın yapacağız)

Dedi: Boğaziçi’nde direnen LGBT’liler ve PKK sempatizanlarına ne demeli…

Dedim: Boğaziçi eylemi HDPKK’nın zehirlediği Türk Solu için dileriz bir uyanış olur. Zira Boğaziçi Dayanışması doğrudan Ermeniler ve Türk düşmanı olarak dayanışmayı öngörüyor. Şu ifadeye bakar mısınız?.. “1915 Ermeni soykırımının 106. Yıl dönümünde Ermeni halkının acısını paylaşıyor. Onurlu direnişlerini saygıyla selamlıyoruz”

Bunlar içimizdeki Ermeniler.. Bunlar terör seviciler… Türkiye, içindeki Rum, Yahudi ve Ermeni ruhlu ihanet şebekelerini iyi tanıyıp bellediği müddetçe ABD amacına ulaşamayacaktır. Türkiye’yi Irak ve Suriye’ye benzetemeyecektir. Yeter ki içimizdeki hainleri tanıyalım. İçimizdeki Ermenilerin kim olduklarını kavrayalım.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasa dışı, tehdit ve rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlâka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü malî, hukukî, cezaî, idarî sorumluluk içeriği gönderen üye/üyelere aittir.