Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Fuat Çimen'den Sörloth ve Trabzonspor açıklaması geldi.

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Fuat Çimen, pazar günü yapılacak olan seçimli genel kurul öncesinde basın mensuplarıyla buluştu. Son dönemdeki yönetimleri ‘Matruşka yönetimler’ olarak niteleyen Çimen, “Bence 29 Mayıs’ta Ahmet Nur Çebi de bize oy verecektir” ifadelerini kullandı.

abdullahavcı

Temsilimizi yapan kulüp Trabzonspor neden?

Biz Beşiktaş’ın parasını, cebimizdeki para gibi görüyoruz ve temkinli şekilde harcayacağımızı da biliyoruz. Ahmet Bey, Abdullah Avcı’yı gönderdik, Sergen Yalçın’ı gönderdik diyor, savrulan Beşiktaş’ın parası. Beşiktaş’a küskün ve küstürülmüş herkesle barışacağız. Beşiktaş’a aklıyla, fikriyle, parasıyla katkı sağlayacak herkesin ayağına giderim. Kulüpler Birliği’nde siz gidemediğiniz zaman temsilinizi yapan kulüp, Trabzonspor. Neden? Bu kadar mı eksiğiz biz? Beşiktaş’ta resmi olarak bir başkan var ama resmi olarak bir yönetim kurulu ne kadar var, orası tartışılır” diyerek sözlerini sürdürdü.

ahmet ağaoğlu trabzonspor başkanı

Futbol konusundaki planlar hakkındaki soruda sözü yönetim kurulu listesindeki Ercüment Meriç Öztürk’e devreden Fuat Çimen, yola profesyonellerle devam edeceklerini ifade etti. Sportif direktörlüğün havada kalan bir kavram olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Öztürk, “Pozisyona göre kişi değil, kişiye göre pozisyon oluşturulan bir mevki. İspanya, Almanya, İngiltere, Portekiz’de futbol akıllarıyla son 1 senedir fikir alışverişinde bulunduk. En mükemmel sistem bile Türkiye’de tam olarak çalışmaz. Her sistemin içinden alabileceğimiz yanları birleştirerek futbol aklıyla ilgili bir karara vardık.

sorloth-icin-aciklama-geldi-super-lige-geri-donuyor-1

Aboubakar ve Sörloth’u transfer etmek için...

Flaş Gelişme! Trabzonspor Trezeguet ile anlaştı Flaş Gelişme! Trabzonspor Trezeguet ile anlaştı

2 gün önce de Avrupa’dan bir futbol aklıyla prensip anlaşmasına vardık. Kendisi aktif olarak görev yapıyor ve hatta Türkiye’ye gelmesine inanmasının zor olduğu bir isim. Talisca, Aboubakar ve Sörloth’u transfer etmek için sportif direktöre ihtiyaç yok. Bonservisine 8-10 milyon Euro verilen isimler olmayacak. Kulübün ekonomik durumunun iyi olmadığını görüştüğümüz isme de söyledik. Haziran’ın ilk haftasında teknik ekibiyle birlikte göreve gelecekler. Hocamızla da konuşacaklar. Mutlaka hocamızın da aklında bazı isimler vardır. Alman ekolünden gelen bir akıl” ifadelerini kullandı.