Songül MAZLUM - Şehir Plancıları Odası Trabzon Şube Başkanı Ercan Şen, Beşikdüzü’ne ait 1/5000 ve 1/1000 ölçekli İmar Planlarının iptal edilmesinin ardından MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk’ün yaptığı açıklamaları değerlendirdi. Odanın kimsenin yönlendirmesine göre hareket etmediğini kaydeden Başkan Şen, “Şehir Plancıları Odasının hiçbir zaman güdümlü bir hareketi olmaz.” dedi.

Şehir plancıları odasının güdümlü hareketi olmaz (2)

Şehir Plancıları Odası Trabzon Şube Başkanı Ercan Şen, Beşikdüzü’ne ait 1/5000 ve 1/1000 ölçekli İmar Planlarının iptal edilmesinin ardından MHP’li Meclis Üyesi Önder Öztürk’ün yaptığı açıklamaları değerlendirdi. MHP’li Öztürk’ün, “1/1000 ölçekli planları üç yıldır tamamlamaması üzerine halkın tepkisini giderek artıyordu…Asıl önemli olan ise imar planlarına itiraz edenlerin Belediye Başkanının etrafında bulunan kişilerin Trabzon Şehir Plancıları Odasına giderek imar planına karşı dava açmalarını sağlamak olmuştur.” açıklamalarının doğru olmadığını kaydeden Başkan Şen, herhangi birinin başvurusu ya da yönlendirmesine göre değil meslek ilkelerine göre hareket ettiklerini söyledi.

CHP’li Zorlu, Büyükşehir’in yol ve beton ihalelerini araştırıyor CHP’li Zorlu, Büyükşehir’in yol ve beton ihalelerini araştırıyor

Şehir plancıları odasının güdümlü hareketi olmaz (1)-1

ODA MESLEK İLKELERİNE GÖRE HAREKET EDER

Öztürk’ün açıklamalarını değerlendiren Başkan Şen, “Bazı kişilerin Şehir Plancıları Odasına planı iptal ettirmek için başvurduğuna dair cümleler geçiyor. Şehir plancıları imar planlarının iptal edilmesini isterken öyle bir şey hiç olmadı.  Açıklamanın neye dayandığını bilmiyorum. Şehir Plancıları Odasının hiçbir zaman güdümlü bir hareketi olmaz. Beşikdüzü planları dahil olmak üzere bütün dava açtığı yerlerde hiç kimsenin planları iptal ettirmemiz için başvurusuna, yönlendirmesine göre hareket etmez. Meslek ilkeleri ne ise, gördüğü yanlışları belirtip onun üzerinden hareket eder.” İfadelerini kullandı.

Şehir plancıları odasının güdümlü hareketi olmaz (1)